258 2. Calqueren op alle transparante materialencalqueerlinnen, koda- trace, film, e.d. 3. Het inkten, kleuren, beschrijven en opwerken van verschillende soorten kaarten, waarbij enige kennis van dit onderdeel der karto- grafie moet blijken (harmonie, contrast, evenwicht, enz.). Doel der Hoofdcommissie voor Normalisatie en het gebruik van enige nor maalbladen. 4. Oppervlaktebepaling. Alle gangbare methoden van oppervlakte bepaling. 5. Eenvoudige landmeetkundige .berekeningen, zoals deze o.a. wor den geëist voor landmeettechnicus. 6. Construeren van lengte- en dwarsprofielen uit waterpassingen. Het aanbrengen van hoogtelijnen op een kaari. 7. Enige kennis van het Kadaster. Doel van het Kadaster, gebruik van het archief en wijze van bijhouden. 8. Kaartcren uit bouwkundige en waterbouwkundige tekeningen. 9. Kennis van enkele onderwerpen uit de zvoningivet en de onteige ningswet. 10. Enige kennis van reproductiemethoden. De duur van de examens is gesteld op twee dagen. Daar zij alleen schriftelijk worden afgenomen, kunnen zij gedecentraliseerd worden gehouden. Het diploma wordt uitgereikt indien de candidaat voor de beide gedeelten der examens voldoende heeft behaald. VERSLAG VAN DE TOESTAND EN DE VERRICHTINGEN VAN DE FEDERATIE Het afgelopen verslagjaar is voor de Federatie zeer belangrijk ge weest. Allereerst is de overname van de uitgave van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde en het beheer van de bibliotheek der Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde op I Januari 1947 een feit geworden. Een woord van dank wordt gebracht aan het be stuur dezer Vereniging voor de grote medewerking, die werd ver leend bij de overname van de „vlag", die lange jaren deze vereniging sierde. Het zal één der voornaamste taken der Federatie zijn de grote waarde van het Tijdschrift voor de landmeetkunde in Nederland en de Overzeese Gebiedsdelen te handhaven. Ook voor de landmeetkunde in de Overzeese Gebiedsdelen, want als tweede belangrijke gebeurtenis kan worden genoemd het herstelde contact met de Vereniging van Landmeters van het Kadaster in Ned.- Indië. Einde 1946, kort nadat het verenigingsleven in Ned.-Indië zich ontplooide, trad de Federatie in verbinding met het bestuur van de genoemde vereniging. Het bestuur besloot, op voorstel van de Fede ratie, met ingang van 1947 weer aan zijn financiële verplichtingen te voldoen. Van groter belang nog was het besluit het Indische Tijd schrift niet meer uit te geven, maar het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde als wetenschappelijk orgaan van de beoefenaren der landmeetkunde in Ned.-Indië te beschouwen! In verband hiermede werd door de Redactie van het Tijdschrift een medewerker voor „Recht en Administratie in Ned.-Indië" wenselijk

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 264