259 geachtde Heer Mr C. G. van Huls te Batavia verklaarde zich bereid deze functie te vervullen. Moge het gemeenschappelijke orgaan een middel zijn om de her stelde band ten zeerste te versterken De overname van het Tijdschrift leidde tot wijziging van de Sta tuten en het Huishoudelijk Reglement. Het Hoofdbestuur droeg aan een commissie van drie de algehele herziening op. De Statuten en het Huishoudelijk Reglement zijn op de vergadering van 28 Maart 1947 goedgekeurd in de vorm zoals zij zijn gepubliceerd in het Tijdschrift van 1 Juni 1947. Het diploma voor Landmeettechnicus N.L.F. blijkt in een grote behoefte te voorzien. In 1946 en 1947 het examen voor de derde en de vierde maal afgenomen. De examencommissie, die haar taak met grote ijver en geheel belangeloos verricht, worde hiervoor dank gebracht. Op het verzoek van de Federatie, gericht aan de Minister van Financiën, om de landmeters van het kadaster die zitting hebben in de examencommissie buitengewoon verlof te verlenen, is helaas afwijzend beschikt. Door de steeds verder gaande specialisatie bij de verschillende land meetkundige diensten ontstaat meer vraag naar landmeetkundige reke naars en tekenaars. Teneinde te waarborgen, dat deze technici aan bepaalde eisen voldoen, heeft het Hoofdbestuur gemeend ook voor deze categorieën een examen te moeten instellen. Op het 7e Congres worden dienaangaande voorstellen ingediend. De normalisatie der notaties van de decimale graad en zijn onder delen is opnieuw aanhangig gemaakt bij het Centraal Normalisatie Bureau, daar de door de Commissie Bo vastgestelde notaties onvol ledig en ondoelmatig zijn. De opleiding van middelbaar landmeetkundig personeel is reeds enige malen in de Hoofdbestuursvergaderingen ter sprake gebracht. Deze kwestie is opnieuw besproken naar aanleiding van een brief die het bestuur van de Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster aan de Federatie heeft gericht. De Federatie heeft een groep Zwitserse studenten, die in de zomer maanden van 1946 in ons land vertoefden, een excursie aangeboden, die op hoge prijs werd gesteld. Het drukken van het Tijdschrift is aan de firma Brill te Leiden opgedragen, daar de uitvoering en de financiële regeling bij de oor spronkelijke drukkerij zeer veel te wensen overlieten. De Federatie was vertegenwoordigd bij de inaugurele redevoeringen van de Hoogleraren Prof. A. Kruidhof en Prof. R. Roelofs, en bij de openbare les van de Heer N. D. Haasbroek ter gelegenheid van zijn benoeming als lector aan de T.H. te Delft. Het Dagelijks Bestuur heeft verder bezoeken afgelegd bij de heer P. H. M. Plasman, Hoofd van het Kadaster in Ned.-Indië, thans met verlof in Nederland en Prof. Dr G. J. A. Grond, Bijzonder Hoog leraar aan de T.H. te Delft. Beide heren verklaarden zich bereid een lezing te houden op het 7e Congres. Aan de Hoogleraren Prof. J. M. Tienstra en Prof. R. Roelofs ver zocht het Dagelijks Bestuur in overweging te willen nemen de vakken

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 265