280 Eerst bij de toetsing van de praktijk aan Uw theorieën zag ik lang zamerhand de betekenis van Uw principiële opzet in, welke opzet een tot nog toe ongekend scherpe analyse van verschillende verschijn selen mogelijk blijkt te maken. Dat het heden behandelde slechts een eigen weergave is van enkele Uwer gedachten, ben ik mij dan ook wel bewust. Des te meer verheugt het mij nader in contact te kunnen komen met Uw ideeën, waar ik in mijn nieuwe functie onder Uw leiding mee mag werken aan het verbreiden van Uw theorieën. Dat ik hierbij mag rekenen op Uw gewaardeerde steun, meen ik te mogen afleiden uit de wijze, waarop U mij steeds en wel speciaal het laatste jaar, bent tegemoet gekomen. Hooggeleerde Roelofs, Noemde ik zo juist de theoretische ondergrond van waarnemings rekening en daarmee samengaande foutentheorie, U heb ik veel te danken aan de onnavolgbare wijze waarop door U deze theorie werd toegepast, o.a. op fotogrammetrische puntsbepaling, ongerekend nog de steun, die ik van U direct mocht ontvangen bij studie en praktijk. Het is dan ook mijn innige wens, dat mijn wegen de Uwe niet slechts kruisen, maar vele malen snijden mogen, teneinde door Uw kennis en inzicht de mijne te kunnen verrijken. Zeer geachte Vermeulen en Van der Werff, Dat ik mij onder alle oud-collega's in en buiten het kadaster speciaal tot U wend, vindt zijn reden hierin, dat ik mijn vorming tot landmeter zie als geschied te zijn tussen U beiden als polen, de een stimulerend, de ander critiserend, terwijl mijn vorming buiten het eigenlijke vak in hoge mate door U is beïnvloed. Uitdrukking wil ik hier dan ook geven aan mijn wens, dat de grote afstanden tussen Uw en mijn woonplaats, noch mijn huidige werkkring, een beletsel mogen zijn voor het hand haven van in de afgelopen jaren gegroeid contact en verworven vriendschap. Heren Studenten, Op Uw weg zult U tweeërlei moeilijkheden ontmoetende ene om de gedoceerde stof te verwerken, de andere om het geleerde in de praktijk toe te passen en aan de praktijk te toetsen. Terwijl ik mij het eerste nog duidelijk herinner, kan ik het laatste voor mij nog nauwelijks als historie beschouwen. Dit heeft echter het voordeel, dat ik Uw problemen in deze richting goed kan begrijpen en mij daardoor in staat voel iets tot de oplossing er van bij te dragen. Ik kan U dan ook de verzekering geven, dat Uw vragen bij mij een open oor zullen vinden. Ik heb gezegd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 286