Onder nieuwe vlag. Krachtens een besluit genomen met groote meerderheid van stem men door de Algemeene Vergadering van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden op 23 November 1946, is de uitgave van dit tijdschrift overgedragen aan de Nederlandsche Landmeetkundige Federatie. De Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde heeft hier mede duidelijk te kennen gegeven de consequenties te aanvaarden van de oprichting van de Nederlandsche Landmeetkundige Fede ratie, waartoe zij in 1936 als belangrijkste constitueerende v'ereeni ging den stoot heeft gegeven. Met groot succes heeft zij sinds 1885 de uitgave van dit orgaan verzorgd en daarmede een publicatiemogelijkheid onderhouden voor allen die in Nederland iets op landmeetkundig gebied te zeggen hadden, landmeetkundig in den uitgebreidsten zin van het woord, dus niet alleen de geodesie en de kadastrale techniek omvattend, maar ook de administratie met haar juridischen inslag en de cul tuurtechnische en planologische toepassingen. Voor allen die iets te zeggen hadden, immers gedurende al die jaren stonden de blad zijden van het tijdschrift ter beschikking ook voor hen die hun on derwerpen buiten het eigenlijke kadastrale territoir kozen, niettegen staande bijna alle leden der Vereeniging daar hun werkzaamheden uitoefenden. Zich geschraagd wetend door deze ruime opvatting van de meer derheid der leden, zijn de opvolgende redacteuren er in geslaagd het tijdschrift steeds zoo met zijn tijd mede te doen gaan, dat in Nederland nimmer de behoefte is gevoeld aan een ander interme dium tusschen de beoefenaren der landmeetkunde, die allengs in steeds grooter getale hun activiteit ook op verschillende, soms ver uiteenliggende punten buiten ,,de kadastrale arena" ontplooiden. Toen in 1932 de Redactie in haar tegenwoordige drieledige sa menstelling optrad, werd het Tijdschrift tot een zuiver wetenschap pelijke periodiek gemaakt door van dat oogenblik af alle publicaties die alleen van intern belang voor het Kadaster waren of die be trekking hadden op de behartiging van de materieele belangen van de leden, uit het Tijdschrift te weren en aan het Huishoudelijk Or gaan van de Vereeniging over te laten. Door dezen maatregel steeg het aanzien van het Tijdschrift naar buiten en nam het aantal abon- né's belangrijk toe.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 3