48 Bij instelling van een zelfstandigen dienst of afdeeling bestaat meer gelegenheid tct coördinatie met andere diensten. Een interdepartementale overkoepelingsraad kan nuttig werk verrichten. De inhoud van het ontworpen K.B. kan rustig worden overwogen. Met belang stelling ziet spr. uit naar het slot van het rapport van de studiecommissie. d. Voorstel van het Bestuur. De Algemeene Vergadering keurt goed, dat het Bestuur met het rapport, be doeld onder punt c van deze agenda, actie voert in den geest van de in dit rapport voorgestelde reorganisatie van den kadastralen dienst. De heer Greve kan zich met dit voorstel vereenigen, doch legt den nadruk op de woorden in den geest, dus rekening houdend met de opmerkingen die werden gemaakt op deze vergadering en in de afdeelingen. Spr. geeft aan het Bestuur in overweging te trachten het rapport-Tienstra ter inzage te krijgen en daarover een advies uit te brengen. De Voorzitter zegt toe dat het Bestuur dit zal overwegen. De Algemeene Vergadering gaat accoord met het voorstel sub d. De heer Hof dankt voor de hulde die werd gebracht aan de studiecommissie. Spr. is van meening, dat het Bestuur moet blijven streven naar een zelfstandigen dienst, zooals in het rapport wordt voorgestaan. De Voorzitter sluit zich hierbij aan en stelt vervolgens aan de orde: e. Voorstel van het Bestuur. De Algemeene Vergadering keurt goed, dat de uitgave van het Tijdschrift wordt overgedragen aan de Nederlandsche Landmeetkundige Federatie onder de volgende bepalingen: 1. De titel van het orgaan wordt: Tijdschrift voor Kadaster en Land meetkunde, uitgave van de Nederlandsche Landmeetkundige Federatie; de bestaande nummering van de jaargangen wordt voortgezet. 2. Van het Tijdschrift verschijnen als regel zes afleveringen per jaar, waarvan ten hoogste twee met fotogrammetrische artikelen. De abon nementsprijs bedraagt 10.per jaar. Losse nummers kosten f 2..- per stuk. 3. Het Tijdschrift wordt toegezonden aan: a. alle leden der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, der Vereeniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster en der Ver eeniging van Civiel-Landmeters, met dien verstande, dat niemand meer dan één exemplaar ontvangt; b. alle persoonlijke leden, eereleden en correspondeerende leden der Ned. Landmeetkundige Federatie; c. alle abonné's op het Tijdschrift; d. die leden van de Nederlandsche Vereeniging voor Fotogrammetrie, die het Tijdschrift niet reeds uit anderen hoofde ontvangen, echter met deze beperking, dat zij alleen de afleveringen met fotogram metrische artikelen toegezonden krijgen. 4. a. De onder punt 3 a genoemde vereenigingen dragen aan de N.L.F. voor elk van hun leden 10.per jaar af als abonnementsgeld voor het Tijdschrift. Indien daardoor voor een persoon meer dan één keer wordt betaald, restitueert de Penningmeester van de N.L.F. de teveel betaalde abonnementsgelden rechtstreeks aan het betrokken vereenigingslid. b. De Nederlandsche Vereeniging voor Fotogrammetrie betaalt voor elk exemplaar van het Tijdschrift, verzonden krachtens de onder punt 3 d vermelde regeling, aan de N.L.F. een bedrag van 1.75. 5. De jaarlijksche contributie, door de aangesloten vereenigingen aan de N.L.F. te betalen, bedraagt 1.per vereenigingslid, vermeerderd met een percentage van de door deze vereenigingen van bun leden te innen bijdragen. Voor de berekening van laatstgemeld bedrag worden van deze bijdragen de abonnementsgelden afgetrokken. Dit percentage wordt telken jare door het Hoofdbestuur vastgesteld. Voor het jaar 1947 wordt het bepaald op 5%.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 48