49 De Voorzitter herinnert aan de besprekingen op de vergadering in Mei van dit jaar. Naar aanleiding van de op die vergadering geopperde bezwaren tegen de naamsverandering heeft het Bestuur overleg gepleegd met het Hoofd bestuur der N.L.F., met dit gevolg dat het Bestuur thans kan komen met een voorstel om het Tijdschrift over te dragen aan de N.L.F. zonder naamsverande ring en met voortzetting van de bestaande nummering der jaargangen. Door den naam blijft nu uitgedrukt dat het Tijdschrift niet uitsluitend technisch is, doch dat de kadastrale problemen daarin de aandacht zullen blijven vragen. De bepalingen vermeld sub. 1 tot en met 5 zijn de voorstellen, met inacht neming van bovenvermelde wijzigingen, van de commissie uit het midden van het Hoofdbestuur der N.L.F. Hierin hadden zitting de heeren De Boer, Harkink, Prof. Kruidhof en Jongedijk. De heer W. S m i t J r. memoreert de groote verdiensten van ons Tijdschrift, dat de band tusschen de leden heeft versterkt. Het heeft bijgedragen tot een hooger peil van de leden en was een goede introductie bij de autoriteiten. Het was steeds een vlag, die onze vereeniging sierde. Het was ons eigen Tijdschrift en als zoo danig had het steeds onze warme belangstelling. Men kan mij tegenwerpen, dat dit een gevoelsargument is, doch het gevoel spreekt in dezen ook mede. Wij gevoelden ons steeds verantwoordelijk voor ons Tijdschrift als deel van onze vereeniging. Wij dragen nu de zeggenschap over aan een andere ver eeniging. Is het noodig dat wij een offer brengen? Is er geen andere mogelijkheid, bijv. uitbreiding van de Redactie? Indien heden tot de overdracht wordt besloten, dan zijn de voorwaarden waarop dit geschiedt van het grootste belang. De be langen van K. en L. moeten behartigd blijven. Dit moet voorop staan. Spr. vindt de bepalingen sub 2 tot en met 5 overbodig en wil slechts handhaven de bepaling sub 1 en de eerste zinsnede sub 2. In die bepalingen wordt te veel gezegd, doch niet hoe K. en L. de belangen van de vereeniging bij het Tijdschrift veilig kan stellen. Men kan mij tegenwerpen, dat onze leden toch de meerderheid van de N.L.F. uitmaken, maar is het zeker dat dit steeds het geval zal zijn? Het Tijdschrift zal voortaan beoordeeld worden naar de doelstelling van de N.L.F. en niet naar die van K. en L. Spr. vraagt zich af of de belangen van het kadaster wel behartigd zullen blijven door de N.L.F. Naar spr. meening hadden de bepalingen voor de overdracht moeten zijn: 1. plaatsruimte voor onze vereeniging, 2. een kadastrale redacteur wordt door onze vereeniging aangewezen. Hoe zal in de toekomst de redactie worden samengesteld? De Voorzitter merkt op dat wij lid zijn van de N.L.F. die ook onze belangen behartigt en kan zich niet vereenigen met de meening van den heer Smit, dat wij alle zeggenschap over het Tijdschrift zullen verliezen. Het ligt voor de hand, dat wij een contract zullen opmaken met de N.L.F. De suggestie van den heer Smit inzake het redacteurschap zal het bestuur in over weging nemen. Ook de mogelijkheid tot terugkeer tot den ouden toestand moet openblijven. De wijze van benoeming van de redactie is geregeld in het Huishoudelijk Reglement van de N.L.F. Als aangesloten vereeniging kunnen wij met voorstellen komen en zooals de situatie thans ligt, is er geen gevaar te duchten. Bij het referendum over de statutenwijziging is duidelijk gebleken hoe de ver eeniging tegenover het voorstel staat. De voorzitter gaat thans over tot de stemming over voorstel e. Tegen 4, blanco 2, voor 82 stemmen. Het bestuur zal de opmerkingen van den heer Smit overwegen. Spr. besluit da discussies door de hoop uit te spreken, dat de vereeniging geen spijt van deze belangrijke beslissing zal hebben en stelt punt f aan de orde. f. Voorstel van het Bestuur. De Algemeene Vergadering keurt goed dat de bibliotheek der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde in bruikleen wordt afgestaan aan de Neder- landsche Landm. Federatie onder den naam: Bibliotheek voor Kadaster en Landmeetkunde en onder voorwaarde, dat de N.L.F. het beheer, het onderhoud en de opberging op zich neemt. De thans in de Bibliotheek aanwezige boeken en tijdschriften worden voor-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 49