4 Met haar medewerking aan de oprichting van de Federatie be oogde de Vereeniging in het vervolg haar wetenschappelijke acties te voeren samen met de andere landmeetkundige vereenigingen bin nen een overkoepelende organisatie. Voortzetting van de gevolgde lijn moest vanzelf leiden tot het thans genomen besluit, dat terecht een offer is genoemd: een aan de landmeetkundige wetenschap toegewijde en opgedragen gave. Door het op zich nemen van de uitgave kan de Federatie zich niet bezwaard voelen, omdat het Tijdschrift reeds voldoet aan alle eischen die, de middelen in aanmerking genomen, aan een weten schappelijk orgaan naar redelijkheid zijn te stellen. De uitgave be hoeft dus slechts op denzelfden voet te worden voortgezet, wat ons zeer gemakkelijk wordt gemaakt doordat de bestaande Redac tie zich daartoe bereid heeft verklaard totdat op het eerstvolgend congres de reglementaire aanwijzing van een Redactie zal plaats vinden. Nu de Federatie over het Tijdschrift den scepter zwaait, zal nie mand meer een ongewenschte beïnvloeding door materieele belan gen behoeven te vreezen, en zullen de leden van alle aangesloten vereenigingen, evenals voorheen alleen die van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, kunnen spreken van „ons'' tijdschrift. Geen vereeniging zal meer te gast behoeven te gaan bij het orgaan van een andere vereeniging tegen zooveel gulden per bladzijde en nog eens zooveel gulden toeslag voor kleinen druk); iedere vereeni ging en ieder lid publiceert voortaan in zijn eigen tijdschrift, omdat immers voor ieder ook de Federatie „van ons" is. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Landmeetkundige Federatie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 4