55 Berichten. Kadaster in Nederland. Eervol ontslag is verleend m.i.v. 1-1-1947 aan den Landmeter N. D. Haas broek te Amsterdam; m.i.v. 1-2-1947 aan den Landmeter J. P. M. Staal te Nij megen; m.i.v. 1-3-1947 aan den Landmeter W. P. Stakman te Arnhem. Benoemd tot buitengewoon ambtenaar van het kadaster buiten bezwaar van den lande m.i.v. 1-2-1947 te Nijmegen de gepens. Landmeter J. P. M. Staal (tevens op arbeidsovereenkomst in dienst genomen, en belast met de functie van hoofd van bureau); m.i.v. 1-3-1947 te Arnhem de gepens. Landmeter W. P. Stakman (tevens op arbeidsovereenkomst in dienst genomen). Verplaatst m.i.v. 1-12-1946 de Ontvanger H. de Graaf van Zwolle controle grondbelasting naar Utrecht en belast met het beheer van de controle der grond belasting aldaar; m.i.v. 1-2-1947 de Ontvanger C. Vahl van Leeuwarden con trole grondbelasting naar Haarlem en belast met het beheer van de controle der grondbelasting aldaar. Uitgesteld de verplaatsing van den Landmeter K. Mantel van Amersfoort naar 's-Gravenhage tot 1-3-1947. Ingetrokken de verplaatsing van den Landmeter D. G. Sanders van Leiden naar Amersfoort. Kadaster in Ned-Indië. Eervol ontslagen m.i.v. 31-8-1946 de Landmeter op non-actief G. Pichel. Technische Hoogeschool te Delft. Voor het afnemen van de examens in het studiejaar 1946—1947 zijn de af- deelingen der Weg- en Waterbouwkunde en der Bouwkunde aangevuld met o.a. de volgende deskundigen buiten de hoogeschool: N. D. Haasbroek, Landmeter van het kadaster te Amsterdam, W. Baarda, Landmeter van het kadaster te Delft Rd en Ir H. van der Meulen, Conservator van de T. H. te Delft; de afdeeling der Mijnbouwkunde met N. D. Haasbroek en Ir J. H. van der Meulen voornoemd. Benoemd tot lector in de afdeeling der Weg- en Waterbouwkunde om onder wijs te geven in het landmeten, het waterpassen en de geodesie de Landmeter van het kadaster N. D. Haasbroek te Amsterdam. Het diploma van civiel-landmeter is uitgereikt aan I. P. Toussaint. Het Bestuur van het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" is thans als volgt samengesteld: G. Homan, Voldersgracht 16, Delft voorzitterJ. Visser, Oude Delft 15, Delft, tel. 788 (secretaris)-, H. C. Deijs, Hugo de Grootplein 9, Delft penningmeester Gemeentewerken Rotterdam, onderafd. Landmeten. Benoemd m.i.v. 1-7-1946 tot ingenieur de Civiel-landmeter R. Rienks. 19 Januari 1947. p. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 55