92 Literatuuroverzicht. Ör de Groot. Te beginnen met 12 Februari om de 2 weken (tijd en plaats als boven). Het derde colloquium is verplaatst naar Vrijdag 14 Maart. Tenslotte zal op verzoek een elementaire cursus over „Getallenleer" worden gegeven door Prof. Dr G. van der Corput en Prof. Dr J. F. Koksma. Voor Dispuut, Colloquium en Cursus komen uiteraard het eerst in aanmerking de leeraren uit Amsterdam en omgeving, al zijn, met name op den cursus getallen- leer ook niet-leeraren of leeraren van elders zeer welkom. Wat den cursus Getallenleer betreft, Prof. Koksma zal met het oog op de hooger genoemde voordrachten van Dr Mahler (eind Maart) dezen cursus ope nen met enkele voordrachten over de klassieke Meetkunde den Getallen, die kun nen dienen als een voorbereiding tot de voordrachten van Dr M a h 1 e r. Ze vin den plaats op de Woensdagavonden (8 uur): 5, 12, 19 Maart en eventueel 21 Maart a.s. Plaats: Lab. van Prof. Révész, Keizersgracht 613. Hun die aan een der cursussen genoemd onder A, B, C, D wenschen deel te nemen, wordt verzocht, dit omgaand op te geven. Zij ontvangen dan alle noodige gegevens betreffende tijd, plaats en eventueel noodzakelijk geworden wijzigingen. Tenslotte een algemeen beroep op Uw steun en medewerking. Het Mathema tisch Centrum doet geen beroep op Uw financieele medewerking. Wel verzoekt het U om Uw moreelen en wetenschappelijken steun. Voor plannen en suggesties Uwerzijds staat de Raad van Beheer geheel open. Verder vraagt het U, met het oog op de inrichting zijner Bibliotheek, aan het M. C. af te staan een overdruk van Uw publicaties, een exemplaar van Uw dissertatie of van door U geschreven boeken. Mochten zich in Uw bibliotheek boekwerken bevinden die U toch niet gebruikt, overweeg dan, of deze werken misschien aan het M. C. zouden kun nen worden afgestaan. U bewijst daarmede niet alleen het M. C. een dienst, maar gezien de breede doelstelling dezer Stichting, de Nederlandsche wiskunde als geheel. Het Mathematisch Centrum van zijn kant is bereid U naar vermogen alle hulp en inlichtingen op wiskundig gebied te verleenen. Wij zullen U op de hoogte houden van de verdere ontwikkeling en plannen van het M. C. en hopen, dat ons beroep op Uw steun en medewerking niet vergeefsch is. De Raad van Beheer van het Mathematisch Centrum. De eerste nummers van het fraai geïllustreerde natuurbeschermingstijdschrift Natuur en Landschap, orgaan van de Contactcommissie voor Natuur- en Land schapsbescherming, zijn verschenen. De abonnementsprijs voor leden van orga nisaties, aangesloten bij de Contactcommissie (o.a. de A.N.W.B., de Vereeni- ging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland, de Nederlandsche Heide maatschappij) bedraagt f 2.50 per jaar, voor niet-leden f 3.50, te storten op postrekening 210481 van de Stichting voor Natuur- en Landschapsbescherming te Amsterdam-C, Rokin 92. Het tijdschrift verschijnt viermaal per jaar in een omvang van 32 pagina's. Allen die belang stellen in natuurbeschermingsproble men (en onder landmeters zijn er dit velen!) mogen dit tijdschrift niet missen. Van het Leerboek der Goniometrie en Trigonometrie door P. Wijdenes (371 blz., 16X24 cm, P. Noordhoff N.V., Groningen) is de zesde druk ver- scheneri (prijs geb. f 12.50). Deze is nagenoeg gelijk aan den vijfden druk, be sproken in dit tijdschrift jg, 1940, blz. 256. F.H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1947 | | pagina 98