107 Er moest spoedig een beslissing worden genomen over de te volgen methode, in de eerste plaats om zo spoedig mogelijk verbetering te brengen in het eigen net, waar door de gevolgde werkwijze opeen hopingen van fouten voorkwamen in de sluitstukken en waar, omdat in het vroegste werk geen Laplacepunten waren ingeschakeld, zodat het astronomisch azimuth niet gecorrigeerd werd voor de loodaf- wijking, de verschillen de netten tengevolge hiervan verdraaiingen ten opzichte van elkaar moesten vertonenin de tweede plaats omdat de vereffening van de eerste-orde metingen, die zich uitstrekten van het N.W. deel van de V.S. langs de kust van Brits Columbia naar Alaska, moest wachten op de vaststelling van de geografische coördi naten van de punten van het West-Ameri kaanse net, waarop men had aangesloten. De uitgestrekte metin gen in Alaska zouden hierdoor tevens gecon troleerd worden. De methode van Dr Bowie is behalve eco nomisch verantwoord ook voldoende streng voor een zeer groot gebied worden voltooid, omdat het mogelijk is een groot aantal rekenaars aan het werk te zetten, die ieder een onderdeel van de berekening ver zorgen. De driehoeksmeting van het W. deel van de V.S. bestaat uit enkele hoofdzakelijk in Noord-Zuid en Oost-West richting lopende, elkaar snijdende kettingen, die zo een aantal lussen of mazen vormen (zie fig. 3). Het gehele samenstel van driehoekskettingen wordt nu verdeeld in knooppuntnetten en secties. Een knooppuntnet, hèt woord zegt het al, is een driehoeksnet op ieder knooppunt, zo eenvoudig mogelijk van samenstelling en als het mogelijk is tevens zo, dat de aansluitende kettingen met de knoop puntfiguren slechts één zijde gemeen hebben. Soms waren de knoop puntnetten vrij gecompliceerd (zie fig. 4 en 5), wat voornamelijk een gevolg was van het feit, dat tijdens de metingen deze vereffe- en kan in betrekkelijk korte tijd zelfs Fig. 2

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 107