RECHT EN ADMINISTRATIE P. H. M. PLASMAN Werkkring en positie der N. I. landmeters van het Kadaster 117 gemiddeld 45 per ha, en een gemiddelde helling van 50 Het per ceelsgewijze plan werd vervaardigd op de schaal 11000 met hoogte lijnen om de 5 of 10 m. Na 18 maanden bezat iedere gemeente waar van een deel in dit terrein lag, haar kadastrale plansde planchet methode zou 4 a 5 jaar hebben vereist. De vergrotingen van de foto's vormden een uitstekende grondslag voor de schatting van terreinen en bomen. 1948/2 blz. 35. Kort historisch overzicht over driehoeksmeting, waterpassing, zwaartekrachtsmeting, schietloodafwijking enz. van de Zwitserse geodetische commissie. 1948/3 blz. 61. Artikel over precisiewaterpassing in Zurich door E- Fischli. Naschrift van Prof. F. Baeschlin. Bij waterpassingen over grotere gebieden, zegt laatstgenoemde, zijn kleine middelbare toevallige fouten niet rationeel daar ze overtroffen worden door de systema tische hij laat dit bezwaar evenwel vallen voor kleinere gebieden, zoals steden. Tijdschrift voor Volkshuisvesting en Stedebouw. 1948/2 blz. 22. Mr J. M. Witvliet, civiel-landmeter. De weder- opbouw-onteigeningskaart. Geeft de wijze waarop de Meetkundige dienst van de Rijkswaterstaat een kaart samenstelt van een weder op te bouwen dorp (Oostburg in Zeeuws-Vlaanderen) waarbij de nieuwe toestand vastgelegd wordt aan een technische grondslag; de oude hierover geprojecteerd met behulp van vergrotingen van het kadastrale plan door de Fototechnische Dienst van het Kadaster te Amsterdam. De verwijzing van nieuw naar oud en omgekeerd wordt hierdoor voor de administratie voldoende verkregen. Deze werkwijze was nodig omdat de onteigening in gedeelten plaats vond, aangepast aan het werkschema van het stadsplan en dus niet het gehele blok omvatte, waarbij de verwijzing alleen voor versneden randpercelen nodig is. Utrecht, 19-4-1948. D. de Groot Hoofd van het Kadaster in Ned.-lndië: (Lezing gehouden op de Algemene Vergadering van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde te Utrecht op 24 October 1947) Toen Uw bestuur mij uitnodigde hier te spreken over de werk kring en de positie der N.I. landmeters, heb ik deze uitnodiging gaarne aanvaard en om goede redenen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 117