134 Ondanks de critiek van Mr J. is de S-C. niet moedeloos geworden. Zij heeft nog steeds de stellige overtuiging dat getracht moet worden om met behoud van het negatieve stelsel te komen tot maatregelen die - kunnen leiden tot vergroting van de rechtszekerheid t.a.v. de grond eigendom en tot een betere bijhouding van de kadastrale administratie. Wij hopen dat ons rapport daartoe zal mogen bijdragen. Wij zijn Mr J. dankbaar dat hij ons de gelegenheid heeft gegeven onze ideeën hier en daar te verduidelijken. Nieuwe ideeën vinden nooit direct algemeen ingang. Zij moeten groeien en daarvoor is ver klaring herhaaldelijk nodig. De studiecommissie voor reorganisatie van de kadastrale dienst De herziening van het Burgerlijk Wetboek Adres gericht aan de Minister van Justitie door het Bestuur van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde Excellentie, Het Bestuur van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde vraagt, daartoe gemachtigd door de Algemene Vergadering gehouden te Utrecht op 24 October 1947, beleefd Uw aandacht voor de volgende beschouwingen. Onze Vereniging mag tot haar leden rekenen alle hoofdambtenaren van het Kadaster, bijna alle landmeters van het Kadaster en vele hypotheekbewaarders, ambtenaren dus, die naast het Notariaat een taak hebben welke gericht is op het bevorderen van de rechtszekerheid van de zakelijke rechten op de grond. Reeds meer dan zestig jaren hebben de vele problemen betreffende deze rechten en de bepalingen betreffende hun overdracht, vestiging of afstand de intense belangstelling van de leden van onze Vereni ging gehad. Talrijke artikelen in ons Verenigingsorgaan, het „Tijd schrift voor Kadaster en Landmeetkunde" dat sedert 1885 regelmatig verschijnt, mogen hiervan getuigen. Vele malen vormden de bovengenoemde rechten het voornaamste punt van bespreking op onze Algemene Vergaderingen. Een van onze toenmalige leden, I. Boer, Hzn., in leven Ingenieur verificateur van het Kadaster te Arnhem, heeft de ideeën die gedu rende vele jaren leefden in onze kringen, uitgedragen in woord en geschrift, waarvan het verslag van de Staatscommissie, ingesteld bij K.B. van 30 Juli 1906, nr 75, mede getuigt. Het is voor onze Vereniging indertijd een teleurstelling geweest, dat van de voorstellen dier Commissie zo weinig verwezenlijkt is. Verheugend was het dan ook, dat thans aan Prof. Mr E. M. Meijers een opdracht is verstrekt ter herziening van het Burgerlijk Wetboek, welke mede inhoudt, dat deze problemen opnieuw overwogen zullen worden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 134