208 Het komende internationale congres Van het Regelingscomité voor het Internationale Congres voor Fotogram metrie, dat van i-io September aanstaande in het Kurhaus te Scheveningen zal worden gehouden, ontving de Redactie onderstaande mededelingen. Bij het ter perse gaan van deze Tijdschriftaflevering waren de voorberei dingen nog in volle gang; er behoeft echter niet aan te worden getwijfeld of het programma zal weldra in details zijn vastgesteld. Zowel het Bestuur der ontvangende vereniging als de subcomité's sparen geen moeite om het congres te doen slagen. Het aantal ingeschrevenen was op i Juli 225 (waaronder 56 dames). De deskundigen uit 20 verschillende landen zullen in de sectievergaderingen van gedachten wisselen. De te behandelen onderwerpen zijn, zoals reeds in het voorlopige programma was aangegeven, verdeeld over zes secties, t.w. I De fotografie en haar techniek (electronische methoden inbegrepen). II Kaartering (theorie, hulpmiddelen, resultaten). III Luchttriangulatie en toepassing ervan in de landmeetkunde (electronische methoden inbegrepen). IV Toepassing der fotogrammetrie en der luchtfotografie voor het in kaart brengen van delen van het aardoppervlak. V Toepassing van de fotogrammetrie op verschillende gebieden. VI Opleiding, terminologie en bibliografie. Voorzitterschap en secretariaat in elke sectie worden bekleed door een buiten lander. Als leidraad voor de besprekingen zullen tijdig de samenvattingen van de rapporten uit de verschillende landen worden verstrektverwacht wordt dat die een klare indruk zullen geven van de vooruitgang der fotogrammetrie sinds 1938. Vooraanstaande deskundigen zullen de discussies inleiden door korte voordrachten. Wat de verdere organisatie van het congres aangaat, kan worden vermeld dat er zijn gevormd een commissie van ontvangst, een commissie voor de regeling der excursies enz., een commissie voor de tentoonstelling en een dames-comité. De tentoonstelling wordt in het Palace-Hotel ingericht. Er zullen instru menten van verscheiden buitenlandse firma's te zien zijn en ook tal van werken uitgevoerd door officiële diensten of door particuliere ondernemingen. Zoals in het aanmeldingsformulier, dat aan de leden der Nederlandse Ver eniging voor Fotogrammetrie werd rondgezonden,, stond vermeld, bedraagt het inschrijvingsgeld voor iemand die wenst deel te nemen aan het gehele con gres 40.—. Voor een dame van een ingeschrevene, die niet aan de bespreking zal deel nemen doch wel aan alle excursies, het diner, etc., moet een inschrijvingsgeld ten bedrage van 30.worden gestort. Indien een dame slechts aan de excursie op Vrijdag 3 September (naar Alkmaar, de Wieringermeer en Bergen) wenst deel te nemen, is hiervoor ver schuldigd 10.indien zij slechts aan het diner op Donderdag 9 September wenst deel te nemen, is hiervoor verschuldigd 15. Verder is vastgesteld, dat voor een Nederlandse ingeschrevene die niet aan de excursie op Vrijdag 3 September wenst deel te nemen, het inschrijvingsgeld met 10.wordt verminderd, en dat voor een Nederlandse ingeschrevene die niet aan het diner wenst deel te nemen, het inschrijvingsgeld met 15.wordt verminderd. Bovendien is nog bepaald, dat zij, die het deelnemen aan het congres willen beperken tot één dag of enkele dagen, dit kunnen doen tegen betaling van J 2.50 per dag. Zij hebben dan het recht op die dag of op die dagen sectie vergaderingen bij te wonen en de tentoonstelling te bezoeken. Opgave voor deze laatste categorie dient zo spoedig mogelijk te worden ge zonden aan de Heer C. A. J. von Fr ij tag Drabbe, Pomonalaan 5, 's-Gravenhage, op wiens postrekening nr 38829 het verschuldigde dient te worden gestort. Voor deelneming aan het gehele congres, aan excursies of aan diner is het adresSecretaris-generaal van het Intern. Congres voor Fotogrammetrie, Ir. B. Scherpbier, Van Voorschotenlaan 9, Den Haag. Met het oog op de verdere voorbereiding sluit de aanmelding hiervoor echter definitief op 5 Augustus.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 218