240 Primaire richtingen 7 Secundaire richtingen t,o" Hoekmetingen De hoekmetingen werden uitgevoerd als richtingsmetingen volgens Bessel en wel voor de primaire richtingen in 8 dubbelseries en voor de overige richtingen in 6 dubbelseries. Het volgende staatje geeft een overzicht van de bereikte nauwkeurigheid. De vermelde m.f. is die in de vereffende richting. Aantal gemiddelde maximum minimum stations m.f. - m.f. m.f. 1.4" 1,9" 0,9" 13 1.3" i.7" Basismeting De basismeting werd verricht met een dun stalen meetbandje van 50 m dat onder constante spanning over de koppen van twee driepoten werd gelegd. De basis, lang ongeveer 1390 meter, werd verdeeld in secties van 45 meter. Elke sectie werd vijfmaal gemeten. Na het aan brengen van correcties voor temperatuur, doorbuiging en hoogtever schillen was het resultaat: lengte basis is 1389,8222 met een m.f. van 1,9 mm. Oriëntering van het net Deze geschiedde door astronomische azimuthsbepaling en wel door stershoogtemetingen. Op deze wijze werd het azimuth van een pri maire zijde bepaald met een m.f van 2,2". Basisnet Voor de overbrenging van de basislengte op een primaire zijde werd een eenvoudig basisnet ontworpen. De hoekmetingen geschiedden met gebruikmaking van het systeem van de „gunstigste gewichts verdeling". Berekening De richtingen van het primaire net werden in hun geheel vereffend. De punten van lagere orde werden als Snelliuspunt, zoveel mogelijk in groepen, berekend. Naderhand is het primaire net uitgebreid in Westelijke richting tot aan Westpunt, terwijl in Oostelijke richting een viertal punten werd aangesloten. Een kleine uitbreiding tot aan Oostpunt is thans nog nodig. Voorts werd een groot aantal Snelliuspunten bepaald, zodat momen teel een 150-tal punten in coördinaten bekend is. Het gemis aan torens op Curasao wordt vergoed door het heuvelachtige karakter van het landschap, zodat vrijwel op elk punt van Curasao een Snelliuspunt gekozen kan worden. Over het veelhoeksnet valt weinig bijzonders mede te delen. Het net werd gemeten en vereffend op de gebruikelijke methode. Vermeld moge worden, dat een veelvuldig gebruik werd gemaakt van de tachy-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 250