248 Wetenschappelijke organisatie van het werk moet worden toegepast op de ruilverkaveling. De continuïteit van de ruilverkaveling te verzekeren door een continu financieringsplan. Om vertraging te voorkomen is het noodzakelijk dat een financieel vijfjarenplan wordt opgemaakt, waarbij voor ruilverkaveling een jaar lijks krediet van een milliard wordt toegestaan, mogelijk te verhogen evenredig met de verhoging van de kosten per ha. Een speciale regeling moet overdracht van krediet van het ene dienstjaar naar het andere mogelijk maken. Onvermijdelijk moet het besluit tot toepassing van de wet van 29 April 1944, aangaande uitvoering van de aanverwante werken, worden genomen. In het bijzonder noodzaakt de slechte situatie van de landelijke wegen een omwerking van het systeem van financiering der wegen. De uitkomsten van de ruilverkaveling volgens de bestaande wet, met die te verwachten van de hergroepering naar het gebruik en van de landelijke uitrusting, gepaard aan het individueel en verenigings initiatief, zullen snel de enorme resultaten opleveren, waarvan de her leving van de landbouw afhankelijk is, daardoor de mogelijkheden tot wederoprichting van ons land bespoedigend. Motie van het Congres ip47 De Commissie voor ruilverkaveling verklaart dat ruilverkaveling en hergroepering van gebruikspercelen de deur openen voor een vol ledige toerusting van het platteland, speciaal voor de mechanisatie. Zij keurt het rapport van Massot goed en zich aansluitend bij de rapporteur vraagt zij dat de wet op de ruilverkaveling (van i94i-'45) effectief wordt gemaakt en ook toepasselijk wordt verklaard op de departementen Elzas en Lotharingen, dat de betreffende Administraties en Diensten worden gecoördi neerd; dat het ontwerp-wet op de hergroepering der gebruikspercelen snel tot wet wordt verheven, dat een vijfjarenplan wordt opgemaakt voor een juiste financiering van de ruilverkaveling. Zij dringt er op aan dat in iedere gemeente propaganda- en voor- lichtingscomité's worden gevormd. Studiebijeenkomsten zullen worden georganiseerd speciaal voor de jongeren, waarop toekomstige plannen zullen worden ontworpen. In een aantal uitgekozen gemeenten zal worden getracht, aanslui tend aan de ruilverkaveling, een volledige landelijke uitrusting (grond verbetering, water- en electriciteitsvoorziening enz.) tot stand te brengen. Aangezien de werken voor de landelijke uitrusting beperkt worden door gebrek aan geldmiddelen en materialen, moet voorrang worden verleend in die gemeenten, waar de ruilverkaveling of hergroepering tot stand is gekomen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 258