VERSCHILLENDE ONDERWERPEN 252 Nederlandse Landmeetkundige Federatie Bij dit art. rijst nog een andere vraag, die door de Commissie niet wordt aangeroerd. Zoals de tekst nu luidt, zou met toestemming van alle eigenaren kunnen worden verkocht of bezwaard b.v. het trappen huis met de liften, die een onontbeerlijk deel van de gemeenschap pelijke zaken uitmaken en als zodanig een gedeelte van elk afzonder lijk „appartement". Zou men dan aan de figuur moeten denken van de koper als mede-eigenaar in elk „appartement", telkens voor zover betreft het aandeel in trappenhuis en liften? En zou dan in de akte moeten worden gezet dat wordt verkocht: het trappenhuis met liften, deel uitmakende van de appartementen kadastraal bekend nummers i tot en met nummer laatst? Naar ik vermoed is dit artikel bedoeld wat betreft de daarin vervatte begrippen „vervreemding en bezwa ring" voor het geval b.v. dat een deel van de gemeenschappelijke tuin of het erf zou kunnen worden verkocht als bouwterrein. Maar het kan zeker niet gelden voor onontbeerlijke gemeenschappelijke zaken als trappenhuis, liften, daken, kelders enz. Waarbij ook nog kan worden gevraagd naar het verband van art. 638) met art. Ó38q. Is een vervreemding van de gemeenschappelijke zaken niet ook wijzi ging of opheffing van de verdeling, zodat men dit bij notariële akte zou moeten doen, waarvan art. Ó38j niet spreekt? De redactie van dit laatste artikel is dus zeker te ruim en zal moeten worden gewijzigd. Ook kan nog de vraag gesteld worden of bij toepassing van art. Ó38j de toestemming van alle eigenaren wel voldoende is, of met name in een dergelijk geval niet ook de hypotheekhouders een stem in het kapittel moeten hebben (zoals in art. Ó38q wél staat). En houders van andere zakelijke rechten op de appartementen als b.v. vruchtgebruikers, wier belangen bij zulk een verkoop toch wel in het gedrang kunnen komen. Gezien het Voorlopig Verslag is de kans groot, dat het Ontwerp door de Regering niet ongewijzigd zal worden gehandhaafd. Met belangstelling wacht ik op de Memorie van Antwoord, die op dit Voorlopig Verslag zal volgen. Juli 1948. J. H. J. Agenda van het 8e Congres der Nederlandse Landmeetkundige Federatie op Zaterdag 30 October 1948 inEsplanada (Stadsschouwburg) te Utrecht. 10.00 1. Opening van het Congres. 2. Verslag van de Secretaris ingevolge art. 6a van het Huis houdelijk Reglement en Financieel Verslag van de Pen ningmeester (zie blz. 253). 3. Verkiezing van de Redactie van het officiële orgaan. De Heren Prof. J. M. Tienstra en Mr J. H. Jonas stellen zich niet herkiesbaar.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 262