256 Verslag van de toestand der Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en van hetgeen door haar in verband met artikel la der Statuten is verricht sedert de Algemene Vergadering van October 1947 (artikel 16a Huishoudelijk Reglement). Het ledental der vereniging bleef vrijwel stationnair. Het bedraagt thans 196 gewone en 65 buitengewone leden, tegen respectievelijk 197 en 61 in het vorige jaar. Door de dood werd W. F. Boudewijn op jeugdige leeftijd van ons weggenomen. De op 24 October 1947 te Utrecht gehouden Algemene Vergadering was hoofdzakelijk gewijd aan de bespreking van het laatste deel van het tweede gedeelte van het Rapport, uitgebracht door de Studie commissie voor de reorganisatie van de kadastrale dienst, ingesteld door het Bestuur der Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, en voorts aan de bespreking van de richtlijnen voor een door het Bestuur aan de Minister van Justitie en Prof. Mr E. M. Meijers te richten schrijven in verband met de door deze laatste te ontwerpen algehele herziening van het B.W. Het verslag van de Algemene Vergadering en een weergave van het voormelde schrijven zijn in het Tijdschrift voor Kadaster en Land meetkunde opgenomen. Door het Bestuur werd een samenkomst gehouden met het Bestuur van de Vereniging van Hypotheekbewaarders, die gewijd was aan een gedachtenwisseling over de door deze besturen aan Prof. Meijers ken baar te maken wensen i.v.m. de herziening van het B.W. Over het Rapport van voornoemde Studiecommissie verschenen beschouwingen van de heren W. Smit, A. C. J. Hof, Mr H. Schutte- vaer, W. van Riessen, Mr J. H. Jonas en S. M. Meelker, alsmede een repliek van de Studiecommissie. Men vindt deze bijdragen weergege ven in het Orgaan van onze Vereniging en in dit Tijdschrift (jaargang 1947 en 1948). Naar aanleiding van een verzoek van de Afdeling Breda richtte het bestuur een rondschrijven tot de Correspondenten, vergezeld van be schouwingen van de heer J. H. B. van Beukering, die het onderwerp „Afpaling van rechtsgrenzen" in deze afdeling aanhangig had ge maakt. Het bestuur voegde bij dit rondschrijven een vragenlijst om de opinie der leden over de wenselijkheid van afpaling, over de wijze van afpaling en over de verstrekking van het afpalingsmateriaal te leren kennen, teneinde op deze wijze een voorbereiding voor nadere besprekingen te verkrijgen. Het contact met de Internationale Landmeters-Federatie bepaalde zich tot de mededeling, dat van bijwoning van de bijeenkomst van het Permanent Comité te Stockholm op 2, 3 en 4 Juli 1948 moest worden afgezien. De hartelijke betrekkingen met de Belgische Unie van Meetkundi- gen-Schatters van Onroerende Goederen werden voortgezet.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 266