25 7 Met de Vereniging van Landmeters van het Kadaster in Neder- landsch-Indië vond uitwisseling van periodieken plaats. Door contact met gerepatrieerde collega's werden die banden verstevigd. Door de aangewezen vertegenwoordigers in het Hoofdbestuur van de N.L:F. werden drie vergaderingen van dit Hoofdbestuur bijge woond. De goede betrekkingen met de Vereniging van Technische Ambte naren van het Kadaster werden voortgezet. Er vond uitwisseling van de periodieken plaats. Ook met de Vereniging van Meetarbeiders vond uitwisseling van enige publicaties plaats. De plannen irzake wijziging van de studie voor landmeter te Delft kwamen in dit jaar niet tot verwezenlijking. Utrecht, Juli 1948. De Secretaris, J. F. Ilsen Vereniging van Civiel-Landmeters Op 17 April 1948 hield de vereniging haar algemene vergadering te Utrecht. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat het aantal leden thans 37, buitengewone leden 32 en donateurs 38 bedraagt. Sinds 1945 studeerden 27 civiel-landmeters af, waarvan 13 lid van de vereniging werden. In Nederland vonden 8 buiten het Kadaster een werkkring, terwijl 7 naar het buitenland gingen of zullen gaan. De pogingen van het bestuur contact met het buitenland te zoeken en de hiermede reeds behaalde resultaten werden toegejuicht en be sloten werd op de ingeslagen weg voort te gaan. O*11 een juist standpunt inzake de opleiding en diplomering van middelbaar personeel in te kunnen nemen zal een enquête worden gehouden onder de daarvoor in aanmerking komende leden. De voorzitter van het landmeetkundig genootschap „Snellius" gaf een overzicht van de activiteit van deze vereniging in het afgelopen Bij de bestuursverkiezing werd de secretaris herkozen, de heer S. Kienstra nam de plaats in van de voorzitter, die zich niet herkies baar stelde, terwijl de functie van penningmeester zal worden waar genomen door de heer J. E. Harder. De heren Baarda, Rienks en Kienstra herinnerden aan het vele dat de scheidende voorzitter voor vereniging en leden in de afgelopen twaalf jaren deed, releveerden de aangename wijze waarop hij leiding gaf en spraken hun dank hier voor uit, een dank die de heer De Boer wenste te geven aan degenen die m deze periode zijn medebestuurders waren en die door hun toe wijding zijn werk licht gemaakt hebben. In het algemene gedeelte hield Prof. R. Roelofs een voordracht over r utk Te™Van ,radar v00r cle landmeetkunde" toegelicht met vele lichtbeelden. Op de hem eigen, zeer heldere wijze behandelde de spreker dit actuele onderwerp en beantwoordde tot slot nog verschil lende vragen Hij oogstte hiermede de dank van een aandachtig ge hoor, welke dank door de voorzitter tot slot nader onder woorden werd gebracht.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 267