302 te vrezen zijn, in de aanzegging een zinsnede op te nemen dat als aan vulling van de aanzegging een tekening zal worden opgemaakt na de afpaling ter plaatse en dat die tekening ter overschrijving in de open bare registers zal worden aangeboden. Op die manier zou ook de ambtshalve doorhaling van de onteigende perceelsgedeelten in de hypothecaire bezwaarheidsregisters overeen komstig de definitieve terreinstoestand plaats hebben. Uit administratief oogpunt blijken hier echter grote bezwaren tegen te bestaan. De onteigeningen omvatten dikwijls vele gehele en gedeeltelijke percelen en de Afdeling Vaststelling Onteigeningsvergoedingen zou door het ontbreken van een kaart met volgnummers en ligging der onteigende percelen de taxaties moeten uitstellen tot de afpaling van het bewuste perceelsgedeelte zou zijn geschied, hetgeen niet in het belang van de overige oorlogsslachtoffers kan worden geacht. Wel menen wij het voorstel te kunnen overnemen, op de onteige- ningskaarten in het algemeen te vermelden dat bij de opmeting van de onteigeningsgrens der gedeeltelijk te onteigenen percelen uitsluitend moet worden afgegaan op de afpaling ter plaatse, zonder rekening te houden met afwijkingen ten opzichte van de aangehechte onteigenings- kaart anders dan door principiële wijzigingen. Hierbij dient uiteraard het voorbehoud te worden gemaakt, dat deze nadere afpaling zich alleen mag uitstrekken tot de op de ont eigeningslij st vermelde kadastrale percelen. Weliswaar kan het College ingevolge art. 13 van bovengenoemd K.B. door enkele aanzegging zonder meer onteigenen, doch de in de praktijk ingevoerde waarborgen zoals onteigeningszitting etc., moeten voor elke eigenaar gelden. Percelen die alsnog onteigend moeten worden dienen onderwerp te worden van een nieuwe onteigeningszitting, terwijl voor bij nader in zien ten onrechte onteigende percelen de weg van hertoewijzing inge volge de Nood Toewijzingswet Staatsblad 1947 nr H 241 juncto 1948 nr I 262 open staat. Samenwerking Kadaster Indien de uitmetingen van gedeeltelijk onteigende percelen niet vroegtijdig bekend zijn, moet de Centrale Commissie het bindende advies voor de onteigeningsvergoeding vaststellen op basis van de even tueel door de taxateur gecorrigeerde plus-minus oppervlakte ingevolge de in de aanhef vermelde Handleiding. Deze regeling is overgenomen uit de aanwijzing nr 118 A voor de schade-enquête-commissie uitgegaan van de Afdeling Oorlogsschade van het Ministerie van Financiën. Belanghebbenden kunnen echter herziening hiervan verkrijgen op basis van de juiste kadastrale oppervlakte, terwijl indien de vordering van de onteigeningsvergoeding is overgegaan op derden, nader zal moeten blijken wie hiertoe gerechtigd is. Voor de landmeter van het Kadaster ligt ons inziens bij de toe passing der aanzeggingen een taak in het opmerkzaam maken van de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 312