VERSCHILLENDE ONDERWERPEN 37 Union Géodésique et Géophysique Internationale Op blz. 230 van jaargang 1947 zegden wij toe een en ander te zullen mededelen over de organisatie van bovengenoemde Union. Het doel van de Union, die in 1919 is tot stand gekomen, is: a) de studie te bevorderen van de vraagstukken die betrekking hebben op de vorm en de physica van de aarde b) onderzoekingen en studies op het gebied van de geodesie en de geophysica die internationale samenwerking behoeven uit te lok ken, bij te staan en samen te brengen; ■c) deze te bespreken, te vergelijken en te publiceren. De Union is aangesloten bij de Conseil international des Unions scientifiques en wijst twee leden aan die zitting hebben in het Comité exécutif van deze Conseil. De Conseil staat in relatie met de U.N.E.S. C.O. (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organi zation), die o.a. voor zijn rekening neemt een deel der kosten van inter nationale instituten en onderzoekingen en van onbemiddelde weten schappelijke werkers. De Union bestaat uit de volgende onderdelen: Association internationale de Géodésie, Seismologie, Météorologie, Magnétisme et Electricité terrestres, Océanographie physique, Volcanologie, Hydrologie scientifique. De belangrijke plaats van de Association internationale de Géodé sie binnen de Union blijkt uit het feit, dat deze Association 44 ontvangt van de beschikbare fondsen der Union. Elk land kan zich bij de Union aansluiten. Het aangesloten orgaan kan zijn de regering van het land, zijn Academie van Wetenschappen of elke andere instelling of dienst die de betrokken wetenschappen vertegenwoordigt. Het gezag binnen de Union wordt gemeenschappelijk uitgeoefend door de gedelegeerden van de landen, verenigd in de Assemblée géné rale. Deze kiest de president, de vice-presidenten en de algemene secretaris. Het Bureau de l'Union, bestaande uit de president en de alg. secretaris, vormt het dagelijks bestuur. Het Comité exécutif de l'Union, bestaande uit het Bureau, de vice- presidenten, de laatste afgetreden president en de presidenten van de Associations, voert de opdrachten uit gegeven door de Assemblée générale. De Conseil de l Union, gevormd door het Bureau en van elk land

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 37