38 één gedelegeerde, bestudeert de administratieve en financiële aan gelegenheden. De Commission des Finances, bestaande uit vijf leden, gekozen door de Conseil, onderzoekt alle uitgaven van de Union en de As sociations. Normaliter vergadert de Assemblée générale om de drie jaar. De Associations zijn verplicht hun Assemblées générales tezelfdertijd te houden. Organen van de Association internationale de Géodésie zijn: het Bureau, het Bureau Central, het Comité exécutif, de Commission permanente, de Assemblée générale en de Commissions scientifiques spéciales. Het wetenschappelijk werk van de Association is verdeeld over de volgende vijf Sections: Triangulations (avec projections)Nivelle- ment, Astronomie géodésique, Gravimétrie en Géoide. Aan elk dezer Sections zijn een of twee Rapporteurs généraux verbonden die tevens van deze Sections de secretarissen zijn. De Sections kunnen Sous- Commissions instellen. Het Bureau bestaat uit de president en de secretaris, gekozen door de Assemblée générale. Het Bureau Central, gevestigd te Parijs, bestaat uit de Secretaris, een adjunct-secretaris en een aantal ambtenaren. Het Comité exécutif bestaat uit de leden van het Bureau, twee vice- presidenten, de presidenten van de Sections, gekozen door de Assem blée générale. Het wordt door het Bureau geraadpleegd over alle be langrijke kwesties die zich tussen twee Assemblées générales voordoen. De Commission permanente bestaat uit de leden van het Comité exécutif en verder uit één gedelegeerde van elk land dat niet vertegen woordigd is door een lid van het Comité exécutif. De Commission per manente wordt geraadpleegd door het Comité exécutif elke keer dat een lid van dit Comité of ten minste de helft der leden van de Com mission permanente dit noodzakelijk acht. De Assemblée générale bestaat uit de gedelegeerden van de aange sloten landen. Een Assemblée générale wordt tezelfdertijd gehouden als de Assemblée générale van de Union en zo nodig ook nog één keer tussen twee van deze Assemblées. Tot nu toe zijn de volgende Assem blées générales gehouden: Rome 1922, Madrid 1924, Praag 1927, Stockholm 1930, Lissabon 1933, Edinburgh 1936 en Washington 1939. De volgende Assemblée générale zal worden gehouden van 17 tot 28 Augustus 1948 te Oslo. Alle leden van de nationale comité's kunnen de Assemblées bijwo nen, doch slechts met adviserende bevoegdheid. Voor de bestudering van bepaalde kwesties kunnen Commissions scientifiques spéciales worden benoemd op voorstel van het Bureau door de Assemblée générale of tussen twee Assemblées in door de Commission permanente. De voortdurende bestudering van een aantal vraagstukken wordt toevertrouwd aan Rapporteurs généraux benoemd door de gewone Assemblées générales op voorstel van het Comité exécutif.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 38