41 serez capable de suivre nos discussions et que vous et vos collègues passeront ici des jours agréables. Voorts wil ik nog gaarne welkom heten de heer Plasman, Hoofd van het Kadaster in Nederlands-Indië, die wij bereid vonden heden middag een lezing voor ons te houden. Wij hebben U reeds leren ken nen als een man met grote idealen voor het werk en de organisatie in de landmeetkunde en wij verheugen ons dan ook zeer vandaag en ook morgen onder Uw gehoor te mogen zijn. Tenslotte heet ik nog welkom de heren Van Huls en Hoekstra, collega's uit Ned. Indië, en de heer De Korver, die lange jaren als secretaris van de Centrale van Hogere Rijksambtenaren zeer veel uitstekend werk heeft verricht. De heer De Korver treedt dit jaar als bestuurslid van de Centrale af. Met dankbaarheid gedenken wij het vele werk dat hij in deze functie heeft verricht (applaus). Van Prof. Kruidhof en de heer Frederikse is bericht van verhinde ring binnengekomen. Helaas moeten wij het heengaan van een tweetal leden betreuren. De oud-leden J. C. Hoogenboom en G. de Koningh zijn van ons heen gegaan. (De aanwezigen verheffen zich van hun zetels.) Hoogen boom was een man die door nauwgezetheid en activiteit ons aller achting had. Dikwijls heeft onze Vereniging een beroep op zijn medewerking gedaan en nooit tevergeefs. Hoogenboom en ook G. de Koningh waren trouwe bezoekers van onze vergaderingen. Zij rusten in vrede. Als ik dan nog enkele momenten van het afgelopen jaar mag memo reren, dan wil ik in de eerste plaats onze blijdschap uitspreken over de instelling van de Afdeling Kadaster en Hypotheken aan het Minis terie van Financiën. Wij hopen dat het aan de leiding van ons dienst- vak gegeven mag zijn de zelfstandigheid op te voeren, waarmee ten slotte een vlotte en soepele organisatie van ons werk gepaard kan gaan. Onze herverkavelaars op Walcheren wil ik gelukwensen met de aanneming van de Herverkavelingswet-Walcheren in de Tweede Ka mer. Als ook de Eerste Kamer dit probleem zo vlot behandelt, mag dit een ruggesteun voor U betekenen voor het zware werk dat gij op Uw schouders hebt genomen. Ik wens U veel succes. Ten slotte wil ik nu al vast iets zeggen over het werk van de Studiecommissie voor reorganisatie van de kadastrale dienst, hoewel dit werk straks in een afzonderlijk agendapunt aan de orde komt. Het Bestuur van K. en L. is de commissie bijzonder dankbaar voor de wijze waarop zij zich van haar opdracht heeft gekweten. Ingesteld in Januari 1946 kwam de Commissie reeds na een paar maanden met het eerste deel van haar werkzaamheden gereed, juist op een moment, dat ook langs andere, minder openbare wegen, over ons werk en dienst vak werd gerapporteerd. Het heeft in die dagen weinig gescheeld of er waren buiten de medewerking van de verenigingen van belang hebbenden om, beslissingen van verre strekking gevallen, betreffende de organisatie van de Landmeetkundige Diensten. Hoewel wij geen besprekingen hebben bijgewoond, meen ik toch

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 41