53 Prof. Dr G. J- A. Grond door ziekte helaas verhinderd is zijn aan gekondigde lezing te hóuden. Hiervoor in de plaats zal de voorzitter spreken over ,,de triangulatie van Europa". 2. Het verslag van de secretaris en het financieel verslag worden onder dankzegging goedgekeurd. Het rapport van de kascommissie, bestaande uit de Heren A. C. J. Hof en H. C. Hartman, vermeldt, dat het beheer van de financiën niets te wensen overgelaten heeftde voorzitter dankt de kascommissie voor haar werkzaamheden. 3. De redactie van het officieel orgaan, bestaande uit de Heren Prof. J. M. Tienstra, Mr J. H. Jonas en F. Harkink, wordt bij accla matie herkozen. 4. Eveneens wordt de Heer R. J. Rienks met algemene stemmen tot penningmeester gekozen. De voorzitter bedankt de aftredende pen ningmeester, de Heer B. de Boer, voor het werk, dat hij gedurende zes jaar voor de N.L.F. heeft gedaan, en heet de Heer Rienks als penningmeester in het Hoofdbestuur welkom. 5. Overgaande tot de behandeling van het voorstel van het Hoofd bestuur tot instelling van examens voor Landmeetkundig Tekenaar en Landmeetkundig Rekenaar verzoekt de voorzitter, onder verwij zing naar de toelichting, om een principiële behandeling van dit agendapunt. Hij verzoekt de vergadering, indien zij zich uitspreekt voor instelling van de bedoelde examens, de uitvoering en de nadere regeling der examens over te willen laten aan het Hoofdbestuur. De Heer H. C. Hartman zegt, dat een dergelijk voorstel in 1942 door het Congres is verworpenhij acht de omstandigheden niet dermate veranderd, dat opnieuw indienen van een voorstel gerecht vaardigd is. De voorzitter antwoordt, dat dé omstandigheden wel zijn veran derd en dat bij de verschillende diensten behoefte bestaat aan derge lijke gediplomeerde technici. De Heer Fortuin heeft met grote voldoening kennis genomen van het voorstel. Instelling van de examens zal echter geen oplossing geven voor het grote tekort dat aan tekenaars bestaat. Dit tekort is een bedreiging voor de uitvoering der landmeetkundige werkzaam heden. Daarom geeft spreker het Hoofdbestuur in overweging een enquête in te stellen naar de behoefte aan middelbaar landmeetkundig personeel bij de verschillende dienstenaan de hand van de verkregen inlichtingen kan daarna bij de Overheid worden aangedrongen op verbetering van de toestand door: ie bevordering van een uniforme regeling van positie, titel en salaris bij de verschillende diensten, en 2e door bevordering van een uniforme opleiding, zo mogelijk met in schakeling van het reeds bestaande opleidingsinstituut van het Kadas ter, het C.T.O. te 's-Gravenhage. De voorzitter verklaart, dat de instelling van de examens niet be doelt de nood op te heffen, maar waarborgen wil geven. De opleiding heeft in sterke mate de aandacht van het Hoofdbestuur. Uit de be sprekingen hierover is gebleken, dat een tweejarige opleiding vol doende wordt geacht. Het Hoofdbestuur zal de suggesties van de Heer Fortuin gaarne overnemen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 53