89 HOOFDSTUK I. ALGEMENE BEPALINGEN. Artikel i. Dit reglement verstaat onder ie „Raad", de Raad voor het meet- en kaarteerwezen, als bedoeld in het eerste lid van artikel 3 2e „Directorium", het Directorium voor het meet- en kaarteer wezen als bedoeld in het tweede lid van artikel 3; 3e „Plaatselijke Vertegenwoordigers", de plaatselijke vertegenwoor digers van het Directorium voor het meet- en kaarteerwezen, vermeld in artikel 19 4e „Diensten", de overheidsdiensten of -bedrijven, welker taak ge heel of ten dele bestaat uit het verrichten van meet- en kaarteer- werkzaamheden 5e „Geodetisch Instituut", het instituut, zoals dit nader is omschre ven in artikel 32, juncto artikel 44; 6e „zelfstandige gebiedsdelen", staatkundig georganiseerde delen van het grondgebied van Nederlands-Indië, door welker organen over- heidsbevoegdheden worden uitgeoefend 7e „kaart", een afbeelding in het platte vlak van een deel van het aardoppervlak dan wel van het gehele aardoppervlak 8e „de Kaart", alle kaarten van Nederlands-Indië, benevens alle landmeetkundige met uitzondering van luchtfotografische en alle administratieve gegevens, die nodig of nuttig zijn, dan wel kunnen zijn, voor de samenstelling van die kaarten 9e „technische grondslag", het geheel van mathematisch vastgestelde, blijvend verzekerde punten van het aardoppervlak, voorzover deze dienen tot aansluiting van de metingen der terreindetails Joe „geodetisch werk van hogere orde", die werkzaamheden, welke erop gericht zijn de vorm van de aarde te bepalen dan wel waarbij in bijzondere mate met deze vorm rekening gehouden moet worden 11e „instrumentarium", de instrumenten, toestellen en werktuigen, benodigd voor meting, berekening, kaartering en reproductie, met uitzondering van het eenvoudige tekengereedschap. Artikel 2. Alle meet- en kaarteerwerkzaamheden, verricht binnen het grondge bied van Nederlands-Indië, zijn, voorzoveel mogelijk, onderworpen aan coördinatie, overeenkomstig de bepalingen van dit reglement. Artikel 3. De algemene leiding bij de coördinatie, bedoeld in het vorige artikel, is opgedragen aan een Raad voor het meet- en kaarteerwezen, die gevestigd is te Batavia. Met de uitvoering der werkzaamheden, nodig voor die coördinatie, is belast een Directorium voor het meet- en kaarteerwezen, waarvan de plaats van vestiging nader door de Gouverneur-Generaal zal worden vastgesteld.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 89