90 HOOFDSTUK II. VAN DE RAAD. Artikel 4. De Raad bestaat uit 6 leden, waaronder een voorzitter. De Legercommandant, de Commandant Zeemacht, de Directeur van Justitie, de Directeur van Economische Zaken, de Directeur van Ver keer en Waterstaat en de Voorzitter van het Directorium zijn ambts halve lid. De leden kunnen een vergoeding ontvangen voor de door hen in verband met die werkzaamheden in de Raad gemaakte reis- en verblijf kosten. Artikel 5. Voorzitter van de Raad is de Legercommandant. Bij ontstentenis van deze treedt een der andere leden, met inacht neming van de volgorde, genoemd in artikel 4 als voorzitter op. Artikel 6. De Raad wordt bijgestaan door een secretaris, die op voordracht van de Raad door de Directeur van Justitie wordt benoemd, ontslagen of geschorst. Artikel 7. De Raad komt minstens eenmaal per half jaar bijeen en voorts in de gevallen dat de voorzitter het nodig oordeelt, dan wel indien twee of meer leden daartoe de wens te kennen geven. De voorzitter kan in overleg met de overige leden van de Raad ook niet-leden uitnodigen de vergaderingen bij te wonen. Artikel 8. Op een daartoe strekkend verzoek, dan wel in de gevallen dat de Raad het nodig oordeelt, dient de Raad der Regering van advies inzake alle aahgelegenheden de organisatie van het meet- en kaarteerwezen betreffende. Artikel 9. De Raad bevordert de juiste uitvoering van de taak van het Direc torium en oefent een algemeen toezicht daarop uit. Artikel 10. De Raad kan ten aanzien van bepaalde onderwerpen zijn bevoegd heden overdragen aan een uit zijn midden te vormen commissie. Artikel 11. De uitgaven ten behoeve van de Raad komen ten laste van de be groting van het Departement van Justitie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 90