91 HOOFDSTUK III. VAN HET DIRECTORIUM Artikel 12. Het Directorium bestaat uit 3 leden, waaronder een voorzitter. Het Hoofd van de Topografische Dienst en het Hoofd van het Kadaster zijn ambtshalve lid en genieten als zodanig geen inkomsten. Reis- en verblijfkosten kunnen door alle leden in rekening worden gebracht. Artikel 13. Voorzitter van het Directorium is een geodetisch deskundige, die wordt benoemd door de Gouverneur-Generaal op voordracht van de Raad. Hij geniet een bezoldiging, die wordt vastgesteld door de Gouver neur-Generaal na inwinning van advies van de Raad. Artikel 14. Het Directorium wordt bijgestaan door een secretaris, die wordt benoemd, ontslagen en geschorst door de Directeur van Justitie op voordracht van het Directorium. Artikel 15. Het Directorium is, voor wat zijn beleid betreft, verantwoording verschuldigd aan de Raad. Desgewenst dient het de Raad van advies in alle aangelegenheden, de organisatie van het meet- en kaarteerwezen betreffende. Artikel 16. Aan het eind van een kalenderjaar dient het Directorium bij de Raad een verslag in omtrent de werkzaamheden van het afgelopen jaar, benevens een programma van werkzaamheden voor het volgende jaar. Artikel 17. De uitvoerende taak van het Directorium is nader geregeld bij de tot dit reglement behorende „Instructie voor het Directorium". Artikel 18. De uitgaven ten behoeve van het Directorium komen ten laste van de begroting van het Departement van Justitie. Artikel 19. Het Directorium kan op plaatsen, waar een der Diensten beschikt over een kantoor of filiaal, het hoofd of de leider van dit kantoor of filiaal aanwijzen als zijn vertegenwoordiger, mits de aan te wijzen ambtenaar als voldoende deskundig kan worden aangemerkt om het Directorium in zijn coördinerende taak bij te staan.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 91