93 Afkeuring of afvoering van enig onderdeel van het instrumentarium geschiedt slechts na pleging van overleg met het Directorium. Artikel 28. Gelijktijdig met het programma, als bedoeld in artikel 20, dienen de Diensten een opgave in van de formatie van het personeel, dat belast is met meet- en kaarteerwerkzaamheden en van de voor dat personeel geldende salarisregelingen. Artikel 29. Op een daartoe strekkend verzoek lichten de Diensten het Directo rium in omtrent de eisen, welke zij ten aanzien van de kennis der landmeetkunde stellen aan het middelbare en lagere personeel. Artikel 30. Indien omtrent de verdeling der kosten, verbonden aan werkzaam heden die een Dienst mede ten behoeve van een andere Dienst verricht, dan wel door twee of meer Diensten gezamenlijk verricht worden, geen overeenstemming wordt verkregen, wordt hiervan mededeling ge daan aan het Directorium. Artikel 31. Tarieven voor de werkzaamheden, door de Diensten ten behoeve van derden te verrichten, worden vastgesteld na overleg met het Directorium. HOOFDSTUK V. VAN HET GEODETISCH INSTITUUT. Artikel 32. Er is een Geodetisch Instituut, dat belast is met de uitvoering van alle geodetische werkzaamheden van hogere orde, voorzover die uit voering niet aan anderen is voorbehouden dan wel door het Directo rium aan anderen wordt opgedragen. Artikel 33. Op een daartoe strekkend verzoek verleent het Geodetisch Instituut bijstand en geeft het raad aan het Directorium in alle zaken, de geo desie en aanverwante wetenschappen betreffende. Artikel 34. Het Hoofd van het Geodetisch Instituut wordt niet^ benoemd al vorens daaromtrent de raad van het Directorium is ingewonnen. Artikel 35. Het Hoofd van het Geodetisch Instituut dient jaarlijks bij het Directorium een verslag in omtrent de werkzaamheden die in het voorafgaande jaar zijn verricht.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 93