95 INSTRUCTIE VOOR HET DIRECTORIUM i. ALGEMENE BEPALINGEN. (1) Deze instructie verstaat onder „Reglement" het Reglement voor de coördinatie van het meet- en kaarteerwezen van Nederlands- Indië. (2) Teneinde zich op de hoogte te kunnen stellen van de stand der geodetische wetenschap en voorts te kunnen bijdragen aan de bevordering van die wetenschap, opent en onderhoudt het Directorium betrekkingen met wetenschappelijke instellingen en personen die werk zaam zijn op geodetisch en aanverwant gebied, (3) Het Directorium kan de taak, vermeld in het vorige lid, op dragen aan het Geodetisch Instituut of aan andere geodetisch-weten- schappelijke instellingen of personen. 4) Het draagt zorg, dat bij de uitvoering van meet- en kaarteer- werkzaamheden met de eisen der geodetische wetenschap zoveel moge lijk wordt rekening gehouden. 2. VAN DE TECHNISCHE GRONDSLAG (1) Het Directorium ontwerpt zo spoedig mogelijk een algemeen plan voor een primaire driehoeksmeting en andere geodetische werk zaamheden van hogere orde en pleegt daarbij overleg met-alle weten schappelijke en andere instanties die bij het plan belang hebben. (2) Het Directorium geeft richtlijnen voor de uitvoering der werkzaamheden, bedoeld in het vorige lid, en draagt de uitvoering dezer werkzaamheden op aan het Geodetisch Instituut, dan wel aan andere terzake deskundigen. (3) Indien voormelde werkzaamheden door anderen dan het Geo detisch Instituut worden verricht, geschiedt zulks zonodig in overleg en samenwerking met dat instituut. (4) De algemene leiding bij de uitvoering der werkzaamheden, als bedoeld in het eerste lid, blijft ook na de in het tweede lid ge noemde overdracht berusten bij het Directorium. (5) Werkzaamheden nodig voor de opzet, de uitbreiding en het onderhoud van de technische grondslag, voorzover ze niet begrepen zijn onder de in de vorige leden van deze paragraaf genoemde, worden geregeld in overleg met de betrokken Diensten. (6) Voorschriften omtrent de wijze van uitvoering der werkzaam heden, bedoeld in het 5e lid, worclen tijdig door het Directorium verstrekt. (7) Het Directorium geeft voorschriften omtrent de soort en het onderhoud der merktekens die strekken ter verzekering van de tech nische grondslag. (8) Het Directorium dient van advies bij verschil van mening omtlrent de verdeling der kosten, als bedoeld in artikel 30 van het Reglement.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 95