96 3- VAN DE WATERPASSING (1) Het Directorium bevordert de totstandkoming van een ge meenschappelijk waterpaspeil met dien verstande, dat a) bij de vaststelling daarvan wordt uitgegaan van de gemiddelde laagwaterstand b) in ieder geval elk eiland oyer één gemeenschappelijk peil zal be schikken c) de peilen der eilanden, waar mogelijk, onderling door middel van waterpassing verbonden zullen worden; d) die verbinding, in de gevallen dat waterpassing niet mogelijk is, plaats heeft, indien daarmede wetenschappelijke belangen ge moeid zijn. (2) De bepalingen van de leden (6), (7) en (8) van 2 zijn, voorzover nodig gewijzigd, mede van toepassing op de vaststelling der peilen. (3) Het Directorium ontwerpt een plan voor de primaire water passing op de wijze als in lid (1) van 2 ten aanzien van de primaire driehoeksmeting is bepaald. (4) Het bepaalde in de leden (2), (3) en (4) van 2 is mede van toepassing op de primaire waterpassing. (5) Het bepaalde in de leden (5), (6), (7) en (8) van 2 is, voorzover nodig gewijzigd, van toepassing op de secundaire en ter tiaire waterpassing, met dien verstande dat de aldaar vermelde be voegdheden van het Directorium overgaan op de Plaatselijke Ver tegenwoordigers. 4. VAN DE KAART (1) Op het onderdeel van de Kaart dat door de daartoe bevoegde autoriteit in overleg met het Directorium als geheim wordt aangemerkt, zijn de bepalingen van deze paragraaf niet van toepassing. (2) De bewaring en de registratie van de Kaart heeft centraal plaats onder leiding van het Directorium. Het Directorium kan na overleg met de betrokken gezaghebbende de bewaring opdragen aan bepaalde, door het Directorium aan te wijzen, hoofden van Diensten. (3) Het Directorium bepaalt op welke wijze en onder welke voor waarden afschriften van de Kaart zullen worden verstrekt. Het kan daarbij het afgeven van originelen of afschriften ver bieden. (4) Het Directorium treedt regelend op bij de vaststelling van tarieven voor inzagen of afschriften van de kaart. 5. VAN KAARTEN (1) Na gepleegd overleg met de betrokken meet- en kaarteerdien- sten, geeft het Directorium richtlijnen omtrent de opzet en de uit voering van de metingen en kaarteringen die nodig zijn voor de samen stelling en de bijhouding van kaarten. (2) Het Directorium kan de taak, vermeld in het vorige lid, over-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 96