97 6. VAN DE LUCHTFOTOGRAFIE EN DE LUCHTKAARTERING dragen aan de Plaatselijke Vertegenwoordigers, die gehouden zijn tweemaal per jaar bij het Directorium een rapport in te dienen om trent de door hen te verrichten werkzaamheden. (3) Het Directorium bevordert de standaardisatie en de normali satie van de legenda's van kaarten. (4) Het Directorium streeft naar de totstandkoming van een alge mene kaart van Nederlands-Indië, die zal bestaan uit a) een kaart van het gehele grondgebied op een schaal van 1 100.000, b) een kaart van het cultuurgebied op een schaal van 1 5000 en c) kaarten van steden en andere belangrijke nederzettingen op een schaal van 1 1000, dan wel op een grotere schaal. (3) Kaarten op enige andere schaal dan de in het vorige lid ge noemde schalen worden, voorzoveel mogelijk, samengesteld uit de algemene kaart. (6) Ten behoeve van de bladindeling van de kaart op een schaal van 1 5000, worden de met toepassing van de polyederprojectie ge vormde graadafdelingen van 20' bij 20' onderverdeeld in bladen van 2' bij 2'. (7) Het bepaalde in lid 8 van 2 is mede van toepassing op de meet- en kaarteerwerkzaamheden, nodig voor de samenstelling en bijhouding van kaarten. (8) De bepalingen van deze paragraaf zijn niet van toepassing op kaarten die door de daartoe bevoegde autoriteit onder kennisgeving aan het Directorium als geheim worden aangemerkt. (1) Het Directorium onderhoudt betrekkingen met luchtvaart- en luchtkaarteringsorganisaties, adviseert de Regering omtrent opdrach ten aan en overeenkomsten met deze organisaties inzake luchtfoto grafie en luchtkaartering en houdt toezicht op de uitvoering van deze werkzaamheden. (2) Voor zover de werkzaamheden, bedoeld in lid 1, niet worden uitgevoerd door een militaire instantie, wordt het aldaar genoemde advies niet gegeven alvorens door het Directorium inzake geheim houding overleg is gepleegd met de Commandanten van het Leger en de Zeemacht. (3) Er is een centraal fotoarchief tot bewaring van luchtfoto's onder leiding van het Directorium. Het Directorium kan na overleg met de betrokken gezaghebbende de bewaring opdragen aan bepaalde, door het Directorium aan te wijzen hoofden van Diensten. (4) Het Directorium regelt de wijze waarop van het centrale foto archief gebruik zal worden gemaakt. 7. VAN HET INSTRUMENTARIUM (1) Het Directorium bevordert de invoering in geheel Nederlands- Indië van het centesimale hoekmaatstelsel.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 97