98 (2) Het Directorium voert een centrale administratie van het in strumentarium van alle Diensten. (3) Het Directorium is gehouden advies te geven bij de aanschaf fing van instrumenten. (4) Het Directorium treedt regelend op bij uitwisseling van in strumenten tussen de Diensten. (5) Op verzoek van belanghebbenden geeft het Directorium advies omtrent de soort der te bezigen instrumenten voor bepaalde werk zaamheden. (6) Het Directorium bevordert een goede regeling van het onder houd der instrumenten die bij de Diensten in gebruik zijn. 8. VAN HET PERSONEEL (1) Inzake de opleiding van hoger landmeetkundig personeel on derhoudt het Directorium betrekkingen met het hoger onderwijs en met het hoger technisch onderwijs in het bijzonder. (2) De programma's voor de opleiding van middelbaar en lager landmeetkundig personeel worden in overleg met de betrokken Dien sten vastgesteld door het Directorium, dat toezicht houdt op de juiste uitvoering dier programma's, met dien verstande dat, voorzover be treft het lagere personeel, voormeld toezicht wordt opgedragen aan de Plaatselijke Vertegenwoordigers, die omtrent de opleiding geregeld verslag uitbrengen aan het Directorium. (3) Het Directorium bevordert de eenheid in de eisen voor de examens van middelbare en lagere landmeetkundigen en in de naar aanleiding van het met een voldoende uitslag afleggen dier examens uit té reiken diploma's. (4) Het Directorium bevordert de uniformiteit in de salariëring van het landmeetkundig personeel. 9. VAN DE REPRODUCTIE (1) Het Directorium bepaalt de eisen waaraan de reproductie ten behoeve van de vervaardiging, de bijhouding en het geven van af schriften van de Kaart moet voldoen. (2) Het Directorium geeft na overleg niet de Diensten aanwijzingen omtrent bepaalde door hen te gebruiken reproductiemethoden. (3) Het Directorium bevordert de toepassing van geëigende nieuwe reproductiemethoden. (4) De vorige leden van deze paragraaf vinden geen toepassing voorzover het betreft kaarten die uitsluitend bestemd zijn voor mili taire doeleinden. (5) De reproductie heeft zoveel mogelijk centraal plaats onder leiding van het Directorium. (6) Het bepaalde bij lid (8) van 2 vindt overeenkomstige toe passing.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 98