99 Commissie Onderzoek Landaanwinning T.N.O. De Directeur-Generaal van de Rijkswaterstaat richtte tot de Voor- 2itter der Landbouworganisatie voor Toegepast Natuurwetenschappe lijk Onderzoek het verzoek, onderzoekingen te bevorderen in verband met landaanwinningswerken. Teneinde deze doeltreffend -te regelen acht hij het namelijk noodzakelijk, dat een goed inzicht wordt verkre gen in de eisen, die de landbouw stelt aan de samenstelling van de grond in de in te polderen gebieden, met name aan de dikte en de aard van de kleilaag. Aangezien de landbouwtechnici nog niet in staat zijn om terzake voldoende aanwijzingen te geven, zouden naar zijn mening onderzoekingen op dit gebied zeer gewenst en nuttig zijn. Gaarne gevolg gevende aan dit verzoek, heeft de Landbouworga nisatie T.N.O. een Commissie ingesteld om deze vragen onder de ogen te zien en haar bij het bevorderen van de bedoelde onderzoekingen ter zijde te staan. Daarbij is in de eerste plaats gedacht aan het ver zamelen van de kennis en de gegevens, nodig om de vraag te beant woorden, welke eisen aan aan te winnen gronden gesteld moeten worden uit het oogpunt van gebruik voor de landbouw, en welke maat regelen dienstig zijn om het aan te winnen terrein aan die eisen te laten voldoen. Als voorzitter van de Commissie werd aangewezen Prof. Dr O. de Vries, Voorzitter der Landbouworganisatie T.N.O., terwijl Ir S. Smeding, Directeur van de Dienst der Noord-Oost Polderwerken, be reid werd gevonden het ondervoorzitterschap op zich te nemen. Tot leden werden verder benoemdde Directeur-Generaal van de Land bouw Ir C. Staf, de Hoofingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat Ir G. B. R. de Graaff, de Directeur van de Cultuurtechnische dienst Ir F. P. Mesu, de Directeur van de Stichting voor Bodemkartering Prof. Dr Ir C. H. Edelman, de Directeur van de Akker- en Weide- bouw Ir H. T. Tjallema, de Wnd Hoofddirecteur van het Landbouw proefstation en Bodemkundig Instituut T.N.O. Drs P. Bruin, het Hoofd van de Afdeling Bodemkundig Onderzoek van de Dienst der Zuiderzeewerken Dr Ir A. J. Zuur, de Directeur van de Afdeling Geologische Kaart van de Geologische Stichting Dr Th. Reinhold, de Hoofingenieur bij de Directie Benedenrivieren van de Rijkswater staat Dr Ir Joh. van Veen, de Directeur van het Technisch Bureau der Domeinen Ir A. G. Verhoeven, de Inspecteur van de Landbouw (Afdeling Landbouwonderzoek) Dr Ir C. K. v. Daalen en de Rijks- cultuurconsulent (Afdeling Onderzoek van de Cultuurtechnische Dienst) Ir W. C. Visser. De Secretaris der Landbouworganisatie T.N.O. werd met het secretariaat belast. Teneinde met de werkzaamheden voor de beantwoording van de haar in eerste instantie voorgelegde vraag zo vlug mogelijk op te schieten, werd door de Commissie een Werkcommissie ingesteld onder voor zitterschap van Dr Ir A. J. Zuur en met als leden Drs P. Bruin, Prof. Dr Ir C. H. Edelman, Dr L. F. Kamps, Dr Ir Joh. van Veen en Ir W. C. Visser. Deze Werkcommissie is begonnen met het verzamelen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1948 | | pagina 99