RECHT EN ADMINISTRATIE Mr. K. J. BES, Kadastraal Scheidsgerecht Hypotheekbewaarder te Amsterdam: Conclusie commissie IIIRecht en Administratie, derde congres N.L.F. te Amsterdam op 15 April 1939. Tijdschrift voor K. en L„ 55e jaargang nr. 3, 1 Juni 1939, blz. 134: „Met grooten nadruk werd door de vergadering aanbevolen, dat de „N.L-F. zich zal wenden tot het Departement van Financiën met het „verzoek te willen medewerken aan het tot stand komen van een „kleine gemengde commissie, welke tot taak zou moeten hebben het „noodige voor te bereiden voor het doen ontstaan van een kadastraal „scheidsgerecht." Er is m.i. niets tegen in het jaar 1948 de draad van het verhaal uit 1939 weer op te nemen. Bovenstaande conclusie heeft nog steeds niets van haar juistheid en bekoring verloren. Het in de wet op de grondbelasting van 1870 aan Gedeputeerde Staten toegekende recht in eerste en laatste instantie te oordelen over reclames tegen onjuiste meting of schatting is verouderd. Ook de regering overweegt een aar zelende stap (ik bedoel hiermee niets onvriendelijks) in een meer moderne richting. Zo lezen wij in de Memorie van antwoord op de Rijksbegroting voor het dienstjaar 1948, Vilde hoofdstuk B Financiën: „Wat de administratieve rechtspraak inzake de grondbelasting be- „treft, is de ondergetekende van oordeel, dat deze op den duur zal „moeten worden gelegd in de handen van de raden van beroep voor „de directe belastingen met beroep in cassatie bij de Hoge Raad. „Reeds thans komt het voor, dat de genoemde colleges zich moeten „uitspreken over wettelijke bepalingen, de grondbelasting betreffen de, en wel bij zaken welke de ondernemingsbelasting of de gemeen telijke straat- en andere belastingen op onroerende goederen aan- „gaan. De ondergetekende acht die wijzigingen echter minder urgent „dan sommig ander wetgevend werk." Wat de reclames tegen de grondbelasting betreft kan men met het bovenstaande accoord gaan. Maar hoe zit het met de reclames tegen de kadastrale metingen Zullen deze ook „op den duur" naar de raden van beroep worden verwezen? Het antwoord op deze vraag laat ik open. Ik stel mij echter voor in dit tijdschrift een rubriek te openen onder de titelKadastraal scheids gerecht. In deze rubriek make men praktijkgevallen aanhangig, die een beeld zullen geven van de moeilijkheden die zich op kadastraal landmeetkundig gebied kunnen voordoen. Ik hoop dat velen hieraan

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 21