39 vergadering verklaart de voorzitter dit ten zeerste op prijs te stellen. De heer Marstboom, Vlaams-secretaris van de Belgische Unie van M.S.O.G., heeft bericht gezonden, dat hij door de gevolgen van een auto-ongeval geen gevolg kan geven aan zijn voornemen de ver gadering bij te wonen en heeft verzocht de meest collegiale groeten aan de sympathieke Nederlandse landmeters over te brengen. Applaus. De Vereniging blijft bloeien en mag bijna alle landmeters van het Kadaster onder haar leden tellen. Verheugend is, dat de jonge land meters als regel toetreden als lid. Wij heten hen van harte welkom en hopen, dat zij veel voldoening zullen hebben van hun ambt, waarvoor zij heel wat moeite hebben moeten doen om het te bereiken in de oorlogsjaren die achter ons liggen. Ook de leden die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd als buitengewoon lid toetraden, heet spr. hartelijk welkom. Helaas moeten wij het heengaan van een lid betreuren. Ons jonge lid W. F. Boadezvijn is van ons heengegaan. (De aanwezigen verhef fen zich van hun zetels.) Boudewijn was een veelbelovende jonge kracht, die geliefd was bij zijn collega's en studiemakkers. Hij ruste in vrede. In dit bijzondere jaar 1948, waarin staatkundige veranderingen zich voltrekken, ligt bij ons nog vers in het geheugen het jubileum en de troonsafstand van onze Koningin Wilhelmina en de inhuldiging van Koningin Juliana. Evenals in 1898 heeft het Bestuur gemeend, dat onze Vereniging dit niet zonder meer mocht laten passeren. Het bestuur heeft aan H.M. Koningin Wilhelmina schriftelijke gelukwensen doen toekomen ter gelegenheid van haar 50-jarig regeringsjubileum en aan H.M. Koningin Juliana ter gelegenheid van haar inhuldiging (applaus). Wij mochten van H. K. H. Prinses Wilhelmina een schrijven ont vangen, waarin zij ons dank zegt voor deze gelukwensen. H. M. Koningin Juliana heeft over de radio haar dank uitgesproken. Wat ons in het afgelopen verenigingsjaar het meest heeft bezig gehouden, buiten de huishoudelijke zaken, is een voortbouwen op de principes van het rapport van de studiecommissie voor reorganisatie van de kadastrale dienst die de vergadering heeft aanvaard. Aan de Minister van Justitie en aan Prof. Mr. E. M. Meijers zon den wij een rapport over verschillende juridische problemen die ons dienstvak raken. Dit rapport was opgesteld in de geest van het voor noemde rapport van de studiecommissie en van de besprekingen op de vorige Algemene Vergadering. Het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde getuigt nog steeds van belangstelling in de grote problemen die de studiecommissie heeft aangeroerd. Wij zijn op die reacties zeer gesteld. Het spijt mij, dat ik het Bestuur hier moet verdedigen tegen een opmerking die Mr. J. H. Jonas in zijn laatste artikel over de Reorga nisatie van het Kadaster maakte. Schrijver meent dat sommige delen van het rapport van de studiecommissie in het Huishoudelijk Orgaan zijn gepubliceerd om ze alleen voor intern gebruik te bestemmen. Dit is niet de opzet geweest. Toen deze gedeelten van het rapport ver-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 43