40 schenen, was het Bestuur genoodzaakt ze in het Huishoudelijk Orgaan te publiceren, omdat het Tijdschrift nog niet kon verschijnen. Ik meen dit even te moeten memoreren, omdat dit artikel van Mr. J. H. Jonas anders tot misverstand aanleiding kon geven. Het is niet ons plan de aangesneden problemen verder te laten rusten. Zoals ook reeds in het huishoudelijke gedeelte van de Ver gadering is meegedeeld, zal het Bestuur zich beraden over het houden van een enquête onder de leden over de mogelijkheden die de bijhou- dingsdienst biedt voor het inschakelen te velde van technische ambte naren. De titulatuur van de landmeters moet nog een ernstig punt van overweging uitmaken. Hoewel wij de juridische problemen niet vruchtdragend kunnen bespreken vóór we weten hoe het nieuwe B.W. er uit zal zien, meent het Bestuur toch, dat wij misschien een volgend jaar de Hermetingswet wel aan de orde kunnen stellen. Ik beveel dit onderdeel van het rapport daarom warm ter bestudering en ter behandeling op de afdelingsvergaderingen aan. Met vreugde kunnen wij memoreren, dat enige dagen geleden de wijziging van de Hoger-Onderwijswet betreffende de studie voor geodetisch-ingenieur in de Tweede Kamer der Staten-Generaal is aangenomen. Dit is een gouden kroon op een lange strijd, waaraan K. en L. wel de beginstoot heeft gegeven. Wij wensen ook onze docenten te Delft geluk met dit resultaat en hopen dat dit voor de landmeetkunde een goede toekomst waarborgt. Omtrent de overgangs bepalingen is ons niets definitiefs bekend. Het Bestuur heeft sterk geijverd voor een toekenning van de ingenieurstitel aan de landmeters van het kadaster die in het bezit zijn van het Wageningse of Delftse diploma. Stellig zal de officiële instelling van deze studierichting te Delft niet onopgemerkt voorbijgaan. Ik mag de leden wel opwekken hierbij van hun belangstelling te doen blijken. Een ernstig probleem dat ons bezighoudt is wel het contact met de Internationale Land meters-Federatie. Wij komen hier bij het desbetreffende agendapunt nader op terug. De heren Beniest, Humblet en Van der Linden, resp. voorzitter, vice-voorzitter en secretaris van de Belgische Unie van M.S.O.G., zijn inmiddels gearriveerd. De Voorzitter heet de Belgische delegatie hartelijk welkom. De heer Humblet, in de Vlaamse taal sprekend, brengt dank voor de woorden van de voorzitter en constateert, dat hij getroffen is door de grote overeenkomst tussen de problemen, waar mede de Nederlandse en de Belgische collega's in aanraking komen. De voorzitter opent de vergadering. b. Notulen der vorige vergadering. Goedgekeurd. c. Verslag ingevolge art. ióa Huishoudelijk Reglement. Goed gekeurd. d. De redactie van het Tijdschrift en de voorziening in die redactie Prof. J. M. Tienstra en Mr. JH. Jonas wensen hun redacteurschap neer te leggen. De voorzitter brengt hun dank voor het vele werk, dat zij in deze functie hebben verricht en het hoge peil waarop zij het Tijdschrift hebben gehouden. De voorstellen om Mr. K. J. Bes en

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 44