41 Prof. R. Roelofs aan de Nederlandse Landmeetkundige Federatie voor te dragen in de vacatures en om de heer F. Harkink voor te dragen voor herbenoeming, worden bij acclamatie aangenomen. e. Verkiezing van een bestuurslid, der Vereniging wegens perio dieke aftreding van de heer F. Schuurman, voorzitter (herkiesbaar) Candidaat is gesteld de heer F. Schuurman door de afdeling Am sterdam. De afdelingen Deventer, 's-Gravenhage en Groningen-Drente verlenen steun aan het voorstel van de afdeling Amsterdam. De voor zitter is dus bij enkele candidaatstelling herkozen en verklaart zich bereid de functie voor een nieuwe periode te aanvaarden, onder dank zegging voor het in hem gestelde vertrouwen (applaus). Benoeming van twee vertegenwoordigers in het Hoofdbestuur der Nederlandse Landmeetkundige Federatie zuegens periodieke aftreding van de heren F. Schuurman en J. F. Ilsen. De aftredenden worden herbenoemd. g. Aanwijzing van een candidaat voor de verkiezing van een voor zitter van het Dagelijks Bestuur der N.L.F. wegens periodieke aftre ding van Prof. J. M. Tienstra (niet herkiesbaar). Voorstel van het bestuur en van de afdeling 's-GravenhageHet Bestuur stelle als candidaat Prof. A. Kruidhof te Wageningen. De voorzitter betreurt het ten zeerste dat Prof. Tienstra heeft ge meend zijn functie als voorzitter te moeten neerleggen. Prof. Kruidhof is bereid gevonden hem als zodanig op te volgen. Het voorstel van het bestuur en de afdeling 's-Gravenhage wordt bij acclamatie aan genomen. h. Besprekingen in verband met het lidmaatschap van de Neder landse Landmeetkundige Federatie. Geen discussie. i. Besprekingen in verband met het lidmaatschap van de Inter nationale Landmeters-Federatie. De voorzitter deelt mede, dat sinds de bevrijding bijeenkomsten van het Permanent Comité werden gehouden te Dijon, Parijs en Stock holm. Te Dijon was K. en L. vertegenwoordigd door de heer Ver meiden. Op de beide andere bijeenkomsten heeft K. en L- geen ver tegenwoordigers gehad. Het eerste na-oorlogse congres zal in 1949 te Lausanne worden gehouden. Lid zijn van de I.L.F., contributie betalen en geen vertegenwoordigers zenden naar belangrijke bijeen komsten en congressen heeft geen zin. Wij dienen aan het congres deel te nemen bij geschrifte en in persoon. Spr. nodigt de heer Heines, die K. en L. vele malen heeft vertegenwoordigd op de I.L.F. bijeen komsten, uit om van zijn zienswijze blijk te geven. De heer Heines releveert de besprekingen te Parijs. Hoofdzaak al daar was de overdracht van zaken van Italië aan Zwitserland. De heer Baudet (Zw.) werd tot voorzitter van de I. L. F. benoemd. Zwitser land nam de taak op zich het congres voor te bereiden. In Stockholm waren 9 landen vertegenwoordigd. Besloten werd het congres in de tweede helft van Augustus 1949 te Lausanne te houden. Werkcommis- sies werden ingesteld en voorzitters van deze commissies werden benoemd. Rapporten kunnen bij deze commissies worden ingezonden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 45