42 Prof. Bachmann is Secretaris-Generaal van het congres. We mogen een goed voorbereid congres verwachten. We kunnen niet volstaan met contributie te betalen, doch dienen ook actief deel te nemen. De heer Beniest deelt mede dat te Stockholm bedenkingen zijn ge rezen tegen een congres in 1949. Men meende dat de tijd van voor bereiding te kort zou zijn. De heer Baudet had de bezwaren ontzenuwd door het bondige antwoord: ,,Wat ons Zwitsers betreft, wij zijn klaar". Als datum van aanvang van het congres werd bepaald 24 Augustus 1949. Een 10-tal werkcommissies werd ingesteld. Het ge bied dat de ene commissie bestrijkt zal ons meer interesseren dan dat van de andere. Wij begrijpen niet dat de Nederlanders tot nu toe zo weinig blijk van belangstelling hebben gegeven en hopen dat zij alsnog mogen besluiten actief deel te nemen en in groten getale naar Lausanne zullen komen. De heer Tichelaar vraagt zich af of het niet beter zou zijn dat in de toekomst niet K. en L. doch de N.L-F. lid was van de I.L.F. De voorzitter spoort aan tot medewerking aan het congres te Lau sanne. Oorspronkelijk is K. en L. als landmetersvereniging toegetre den. De N.L-F. is niet uitsluitend een landmetersvereniging. Spr. wil dit punt in de Hoofdbestuursvergadering van de N.L.F. ter sprake brengen. De heer Heines merkt op dat de aangesloten verenigingen bij de I.L.F. niet voor 100% landmetersverenigingen behoeven te zijn. Bij voorbeeld de Engelse vereniging, die lid is van de I.L.F., telt, behalve de landmeters, vele anderen onder Laar leden, die in aanverwante beroepen werkzaam zijn, doch slechts naar het aantal landmeters wordt contributie betaald. Engeland heeït contributieverhoging voorgesteld. Dit voorstel komt in Lausanne in behandeling. De voorzitter concludeert dat we zullen trachten ons te Lausanne te doen vertegenwoordigen en dat wij ons moeten beraden over ons lidmaatschap van de I.L.F. j. Voorstel van het Bestuur: De Algemene Vergadering spreke zich uit voor: A. bij kadastrale hermetingen: 1. deugdelijke en zoveel mogelijk uniforme afpaling der grenzen is wenselijk; 2. er dienen van Rijkswege grenstekens ter beschikking te zijn van het Kadaster om door deze dienst, in overleg met de eigenaren, daar gratis geleverd en geplaatst te worden, waar zij naar het oordeel van de landmeter nodig zijn 3. aanbevelenswaardig wordt geacht, dat deze grenstekens, voor zover het grensstenen zijn, in diverse afmetingen worden vervaar digd, dat zij op de kop een kenteken dragen en voorzien zijn van een halfcylindrische uitholling aan één der zijden; B. bij de bijhoudingsdienst: 1. zoveel mogelijk uniforme afpaling der nieuwe grenzen bij opme tingen voor de bijhoudingsdienst is wenselijk 2. de gemeenten dienen een depót te hebben van door het Rijk

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 46