48 Verslag van het 8e Congres der Nederlandse Landmeetkundige Federatie, gehouden te Utrecht op 30 October 1948. i. De voorzitter, Prof. J. M. Tienstra, heet de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. In een terugblik op het afgelopen jaar, dat in zeker opzicht vrij rustig was, bespreekt de voorzitter de eerste geodetische week die in Delft werd gehouden. Het voornemen bestaat het volgend jaar wederom een dergelijke week te organiseren. Hiertoe is reeds contact gemaakt met het Hoofd van de Topografische Dienst in Brus sel, die zich bereid heeft verklaard een voordracht te houden. Het Hoofdbestuur zal gaarne wensen uit de vergadering vernemen t.a.v. te behandelen onderwerpen. Daar thans enige moeilijkheden in de organisatie van de examens voor landmeetkundig tekenaar en landmeetkundig rekenaar zijn opge lost, kan worden verwacht, dat deze examens in 1049 zullen worden gehouden. De wetswijzigingen in de Hoger-Onderwijswet, noodzakelijk voor de instelling van de studie voor geodetisch ingenieur zijn door de Tweede Kamer aangenomen. Vermoedelijk zal de desbetreffende wet nog dit jaar worden afgekondigd. Het is de bedoeling van het Hoofd bestuur deze gebeurtenis niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Daarna verzoekt de voorzitter de vergadering in enige ogenblikken stilte de heren Ir. Th. A. F. Funnekdtter, directeur van Gemeentewer ken te Kindhoven en landmeter W. F. Boudewijn, die in het afgelopen jaar zijn overleden, te herdenken. 2. Het jaarverslag van de secretaris en het financieel verslag van de penningmeester worden onder dankzegging goedgekeurd. In het rapport van de kascommissie wordt de nauwkeurige en overzichtelijke administratie van de penningmeester geprezen en het beheer dei- gelden in orde bevonden. De voorzitter dankt de kascommissie, be staande uit de heren A. W. Goctmakers en G. C. ter Beeke, voor haar werkzaamheden. 3. De voorzitter deelt mede, dat de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en de Vereniging van Civiel-landmeters als candidaten voor de redactie van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde hebben opgegeven de heren Prof. R. Roejofs, Mr. K. J. Bes en F. Harkink. De heer Schuurman spreekt woorden van lof voor de aftredende redacteuren. Door hun grote activiteit is het Tijdschrift gekomen op het hoge peil dat het nu bezit. Prof. Tienstra dankt voor de waarderende woorden. De heer Jonas heeft zich veel moeite getroost voor het Tijdschrift. De Federatie is hem daarvoor veel dank verschuldigd. Veel steun hebben de aftreden- de functionarissen ondervonden van de redacteur-administrateur. De gestelde candidaten worden met algemene stemmen als redactie van het Tijdschrift gekozen. De nieuwe redacteur, Prof. Roelofs, acht het een zware taak de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 52