49 redactie op dezelfde deskundige wijze te voeren als Prof. Tienstra dit gedurende vele jaren heeft gedaan. Hij dankt de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. De heer Harkink ziet terug op de afgelopen periode. Zestien jaar geleden werd hij als redacteur-administrateur gekozen van het Tijd schrift en belast met de materiële verzorging hiervan. Het stemt hem tot grote voldoening te mogen constateren, dat in het afgelopen tijdvak de samenwerking prettig en uitstekend was en geen enkel conflict ontstond. Voorlopig hoopt de heer Harkink zijn functie te blijven ver vullen om in samenwerking met de nieuwe redacteuren het Tijdschrift zijn hoog aanzien te doen behouden. 4. De voorzitter maakt bekend, dat Prof. A. Kruidhof door de Ver eniging voor Kadaster en Landmeetkunde en de Vereniging voor Civiel-landmeters candidaat is gesteld voor de functie van voorzitter. De heer Schuurman betreurt het dat Prof. Tienstra heeft gemeend te moeten aftreden als voorzitter. Reeds van de oprichting der N.L.F af bekleedt Prof. Tienstra deze belangrijke functie. Enige jaren gele den is het Huishoudelijk Reglement nog gewijzigd om de mogelijkheid te scheppen tot een langere zittingsperiode, want een Hoofdbestuur zonder Prof. Tienstra was niet denkbaar. Thans dienen de beweeg redenen om zijn functie neer te leggen echter gerespecteerd te worden. De Federatie is haar eerste voorzitter veel dank verschuldigd voor al hetgeen hij in haar belang heeft verricht. De voorsitter verklaart, dat hij zijn taak altijd met genoegen heeft vervuld. De besprekingen zijn altijd op een aangename wijze verlopen. Hij spreekt zijn dank uit voor de medewerking van alle vroegere en huidige bestuursleden en vertrouwt, dat zijn opvolger de N.L.F. op een goede wijze zal leiden. Prof. Kruidhof wordt met algemene stemmen tot voorzitter gekozen. De nieuw-gekozen voorzitter dankt de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. Het zal moeilijk zijn Prof. Tienstra op een waar dige wijze te vervangen. Hij hoopt hierin te slagen en roept hiertoe de medewerking in van de overige Hoofdbestuursleden. De heer Zijlstra spreekt namens de vergadering woorden van dank tot de scheidende voorzitter. Vervolgens verwelkomt Prof.. Tienstra in hartelijke bewoordingen het Bestuur der Belgische Unie van Meetkundigen-Schatters van On roerende Goederen. Hij spreekt de wens uit, dat de belangstelling voor elkanders werk steeds moge toenemen. De heer Beniest, voorzitter van de Belgische Unie, dankt voor het hartelijk welkom en wijst erop, dat de beoefenaren van de landmeet kunde in de twee Benelux-landen in hun samenwerking de regeringen der beide landen een groot stuk voor zijn. Hij hoopt, dat de banden tussen de landen steeds sterker mogen worden in dezelfde sfeer van vertrouwen. 5. De voorzitter spreekt zijn voldoening uit over het feit, dat Prof. Gnond zich bereid heeft verklaard een lezing te houden over zijn werk. Het Hoofdbestuur heeft altijd gewenst in nauwer contact te komen met de mijnmeters. Wij hopen dat het optreden van Prof.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 53