De Internationale Landmeters-Federatie 50 Grond op dit congres het begin van een aangename samenwerking met de mijnmeters zal zijn. De voorzitter geeft vervolgens Prof. Grond het woord tot het houden van zijn lezing over „Bodembeweging ten gevolge van mijnbouw" (zie blz. 31). De voorzitter dankt de spreker voor zijn belangwekkende lezing. In de pauze nemen velen deel aan de gemeenschappelijke lunch. 6. In de middagzitting houdt de heer Carel Bloemen, Archivaris der Staatsmijnen in Limburg, een lezing over ,-,Deeumentrepreduetie" fzie- blz. 4). De spreker beantwoordt op zeer geestige wijze de tot hem gerichte vragen. De voorzitter dankt de heer Bloemen voor zijn interessant betoog en de aangename wijze waarop hij de gestelde vragen heeft beant woord. 7. De rondvraag levert geen vraagpunten op. 8. In zijn slotwoord dankt de voorzitter de aanwezigen voor hun be langstelling hij hoopt, dat het congres aan de gestelde verwachtingen heeft voldaan. Daarna sluit de voorzitter het 8e congres der N.L.F. Bijeenkomst van het Permanent Comité te Stockholm Congres te Lausanne Onder het voorzitterschap van Lt. Col. Marcel Baudet (Zwitser land) kwam het Permanent Comité van de I.L.F. op 2 en 3 Juli 1948 te Stockholm bijeen. De heer P. Mogensen, landmeter in Zweden, die belast was met de organisatie van deze bijeenkomst, sprak een woord van welkom namens de Zweedse landmetersvereniging, waarna de voorzitter een kort historisch overzicht gaf van de I.L.F. en hulde bracht aan de oprichters. De volgende landen waren vertegenwoordigd door de heer A. Beniest door de heer P. Mogensen door de heren A. Wiiala en Borga door de heren L. Baron en Nancy door de heer H. Cole door de heren A. Eyschen en P. Theisen door de heren P. Mogensen, G. Pavell, Prof. Dr. B. Flallert, T. Holm, L. Ljunggren, N. Westgren, H. Elmrud, G. Jöns- son. door de heren M. Baudet, Prof. Dr. W. K. Bach- mann Tsjecho-Slowakije door de heren J. Prusa, B. Pour België Denemarken Finland Frankrijk Groot-Brittannië Luxemburg Zweden Zwitserland

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 54