51 Van de U.S.A., Nederland, Noorwegen en Italië was bericht van verhindering ingekomen, terwijl Polen „était empêchée d'assister a la réunion". In de bijeenkomst van het P.C. te Parijs op 18 en 19 April 1947 werd de contributie1- vastgesteld op 50.Zw. frs per land en 0,15 Zw. frs. per lid. De heer H. Cole is van mening, dat toepassing van dit besluit voor „The Royal Institution of Chartered Surveyors", die 12000 leden telt, waarvan slechts 1000 leden landmeter zijn, tot onbillijkheden zou leiden en houdt zich het recht voor het besluit in die zin te inter preteren. De benoeming van de heer M. Baudet tot Voorzitter wordt bevestigd tot het congres dat zal volgen op het congres in 1949 te Lausanne, d.w.z. als alles normaal verloopt tot 1953, waardoor deze in de ge legenheid zal zijn op de gebruikelijke wijze een bureau in te richten. De notulen van de bijeenkomst van het P.C. te Parijs worden goed gekeurd. Toelating van nieuwe leden. De heer Wiiala is als waarnemer afge vaardigd door de Finse landmetersvereniging. Finland zal na de bij eenkomst al of niet tot toetreding besluiten. Het P.C. krijgt opdracht zich in verbinding te stellen met de volgen de landen om hun toetreding tot de I.L-F. te bevorderen: Oostenrijk, Spanje, Griekenland, Hongarije, Portugal, Roemenië, Siam, Libanon, Turkije; Iran, Egypte, U.S.A., Argentinië, Bolivia, Brazilië, Chili, Mexico. Toelating als lid van de regeringen der landen. De heer Beniest be toogt dat de politieke toestand nog geen voldoende waarborg biedt voor een strikte neutraliteit, die onmisbaar is voor het werk van de I.L.F. De vergadering besluit de regeringen niet uit te sluiten van het lidmaatschap, indien deze er om zouden vragen, doch hierbij zal de grootste voorzichtigheid betracht dienen te worden. Financiële toestand van de I.L.F. Frankrijk deelt mede dat de on kosten van de bijeenkomsten van het P.C. te Dijon en Parijs nog niet geheel gedekt zijn. De Voorzitter stelt voor deze onkosten in mindering te brengen van de door Frankrijk verschuldigde contributie. Contributie. Deze blijft vastgesteld op 50.Zw. frs. per land en 0,15 Zw. frs. per lid. Wijziging van de statuten. Het centrale comité zal voorstellen over statutenwijziging rondzenden aan de aangesloten landen, die verzocht worden daarover spoedig advies uit te brengen, opdat de eindredactie van de statuten, vóór het congres in Lausanne, kan worden samen gesteld. Besluiten betreffende het a.s. Congres. Als plaats wordt vastgesteld Lausanne en als tijd 23-27 Augustus 1949. De Zwitserse leden van de in te stellen commissies zullen als secre-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 55