België 3- 5- 6. 52 tarissen dier commissies fungeren. Da verenigingen wordt verzocht vóór i September 1948 de namen van de leden op te geven die zitting willen nemen in de commissies. Ingesteld worden 10 commissies, nl. Commissie Onderiverp Voorzitterschap 1. Technisch woordenboek 2. Kadaster Zwitserland Methoden, instrumenten, fotogram- metrie. Zweden 4- Planologie (Urbanisme) Groot-Brittannië Rol van de landmeter in de weder opbouw en de herverkaveling Luxemburg Rol van de landmeter in de kartogra- fische wetenschap Zwitserland 7- B eroepsonderwij s Frankrijk 8. Jonge landmeters Groot-Brittannië 9- Beroepswerkzaamheden i.v.m. de ta rieven en salarissen Frankrijk 10. Bibliographie, intellectuele relaties Tsjecho-Slowakije Desgewenst zal Zwitserland één der voorzitterschappen overdragen aan Italië. Beslissing betreffende toetreding van de I.L.F. tot de UNESCO. De heer Beniest wijst op het belang van de morele steun die de UNESCO aan de I.L.F. zou kunnen geven en dringt op spoed aan. Er wordt besloten tot toetreding. Studie inzake de middelen die kunnen bijdragen tot het verstevigen van de intellectuele en andere relaties tussen de landen die' lid zijn van de I.L.F. De vergadering voelt behoefte aan meer onderling contact. Men kent echter veelal niet de adressen van de personen en verenigingen in de aangesloten landen. Dit bemoeilijkt het opnemen van contact. Niet alle landen bezitten een Maison du Géomètre zoals Frankrijk, Engeland en België. Daarom wordt besloten een lijst samen te stellen en te verspreiden, die de verschillende organisaties (Maison du Géo mètre, Directie van het Kadaster, enz.) vermeldt, tot welke men zich kan wenden als men contact wil zoeken met het buitenland. Diversen. Prof. Bachmann, Secretaris-Generaal, merkt op dat zijn taak zeer zwaar zal zijn en dat hij waarschijnlijk minder belangrijk werk door hulppersoneel zal moeten laten uitvoeren. Daarom vraagt hij een vaste toelage voor het secretariaat en voor de penningmeester, zoals voorheen ook gebruikelijk was. In principe wordt hiertoe be sloten. Evenwel de kas van de I.L-F. is vrijwel leeg zolang als de contributies van de aangesloten landen niet binnen zijn gekomen en dit maakt het onmogelijk thans een bedrag vast te stellen. Men zal dus voorlopig op de vooroorlogse voet verder gaan, doch daar de prijzen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 56