53 veelal verdubbeld zijn, zal zo spoedig mogelijk een normale regeling worden getroffen. De vereniging van landmeters in Bulgarije heeft schriftelijk toelating tot de I.L.F. gevraagd. Het centrale comité zal inlichtingen inwinnen en deze met voorstellen aan de aangesloten landen doen toekomen, teneinde een schriftelijke stemming hierover voor te bereiden. Tot besluit wordt dank gebracht aan het centrale comité en de Zweedse collega's voor de organisatie van de bijeenkomst. Tot zover dit uittreksel uit de notulen van de bijeenkomst te Stock holm. Het besluit, dat inhoudt dat van 23-27 Augustus 1949 te Lausanne het eerste Congres van de I.L.F. na de bevrijding zal worden gehouden, zal velen verheugen. Het herrijzen van de I.L.F., die zo geschokt werd door de oorlog, zal een terugkeer betekenen naar de vooroorlogse toestand van jaarlijkse bijeenkomsten van het P.C. en van 4-jaarlijkse Congressen. Dat de organisatie van het Congres ditmaal in handen is van Zwit serland, dat op landmeetkundig gebied een belangrijke plaats bekleedt, stemt de verwachtingen voor het welslagen van dit Congres zeer hoog. De Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde heeft van de Ne derlandse Landmeetkundige Federatie de toezegging gekregen, dat steun zal worden geboden door aan de afvaardiging van onze Ver eniging een of meer leden van de N.L-F. toe te voegen. Het Bestuur van K. en L. zal zich tot de Minister van Financiën wenden met het verzoek zich op dit Congres te doen vertegenwoor digen. De Voorzitter van K. en L. zal deze Vereniging vertegenwoor- t digen. Als lid van de I.L.F. heeft K. en L. de plicht actief deel te nemen aan het Congres. Dit kan op drieërlei wijzen geschieden nl. ie. door aan het Bestuur van K. en L. bericht te zenden dat men sitting wenst te nemen in één of meer der ro commissies. Aanmelding ten spoedigste. 2e. door bijwoning van het Congres. 3c. door 'hét inzenden!, bij het Bestuur 'van K. en L. van rapporten bestemd voor behandeling in één of meer der 10 commissies. In Januari 1949 zal de Secretaris-Generaal nadere mededelingen aan ons verstrekken over organisatie, logies etc. te Lausanne. Wij zullen deze mededelingen aan de correspondenten van K. en L. doen toekomen, en informaties inwinnen over deviezen voor de reis. Wij hopen dat Nederland op waardige wijze zal deelnemen aan het Congres te Lausanne. Utrecht, December 1948. De Secretaris van K. en L. J. F. II sen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 57