93 OnderwerpDe rapporten van de heren Mr. K. J. Bes, hypo theekbewaarder te Amsterdam en Wvan Ries- sen, candidaat-notaris en hypotheekbewaarder aan het Ministerie van Financiën te 's-Gravenhage, over „Moeten de procedures inzake geschillen over eigendomsgrenzen en de rijksadministratie van zakelijke rechten op onroerend goed worden ge moderniseerd?" zulks in verband met het te ver wachten nieuwe ontwerp van een Burgerlijk Wetboek. 12.30-13.30 Pauze I3-3° Vergadering van de commissie voor fotogrammetrie. Voorzitter: Prof. R. Roelofs. Rapporteur: Ir. A. J. van der Wede. OnderwerpDe rapporten van de heren Prof. Pr. Ir. W. Schermerhorn en C. A. J. von Frijtag Drabbe be treffende „De kaart van Nederland op schaal 1 10000". 15.00 Plenaire zitting 6. Lezing te houden door de heer J. Th. VersMle, cartograaf bij de afdeling Hydrografie van het Ministerie van Marine. Onderwerp: Hydrografische kaartering (toegelicht met lan taarnplaatjes en film). 7. Rondvraag. 8. Sluiting van het congres. De kosten voor deelneming aan het congres bedragen 1.50. De deelnemers wordt verzocht dit bedrag voor 1 Mei a.s. op postrekening 259586 ten name van de penningmeester der N.L.F. te Rotterdam te storten. Zij ontvangen daarna de congrespublicaties, bestaande uit de in de agenda genoemde rapporten. Ook wie het congres niet denkt te bezoeken, maar wel verzekerd wil zijn van de toezending der publica ties, storte genoemd bedrag zo spoedig mogélijk. In de pauze bestaat gelegenheid deel te nemen aan de gemeenschap pelijke lunch (kosten ƒ3.50) of koffietafel (kosten ƒ2.25). Ten einde een indruk te krijgen van het aantal deelnemers aan lunch of koffie tafel wordt verzocht op het stortingsbewijs der congreskosten te ver melden of men aan lunch of koffietafel wenst aan te zitten. De secretaris der N.L.F. G. F. Witt Verslag van de toestand en de verrichtingen van de Federatie In de twee vergaderingen die het hoofdbestuur in de afgelopen ver slagperiode heeft gehouden, is hoofdzakelijk de organisatie van het komende congres en de „geodetische week" besproken. Daar de tijd van voorbereiding door het vervroegde tijdstip van het congres zeer kort is, zijn slechts twee commissies ingesteld, nl. voor fotogrammetrie, en administratie en juridische problemen. De werkwijze van de com missies is iets gewijzigd. Voor de aanstaande commissievergaderingen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 39