106 dienen te worden verwerkt in een scriptie, waarop de candidaat wordt beoordeeld. Vroegere publicaties kunnen in de beoordeling worden betrokken. De scripties moeten in machineschrift bij de sub-Afdeling worden ingeleverd. Zij worden niet teruggegeven. In afwachting van het tot stand komen van de officiële regeling zouden belanghebbenden reeds thans met hun studie kunnen beginnen. Enig risico ligt hierin opgesloten, maar redelijkerwijze mag verwacht worden, dat tegen de voorgestelde regeling geen bezwaren zullen wor den gemaakt. Hier volgen dan nog enkele regels en inlichtingen om een goede gang van zaken te waarborgen. De candidaat verzoekt schriftelijk aan de sub-Afdeling Geodesie, Kanaalweg 4 te Delft, te zijner tijd tot het ingenieursexamen te worden toegelaten. In deze brief, die zijn naam, voornamen, geboortedatum, geboorteplaats, beroep, woonplaats en huisadres moet bevatten en bo vendien het jaar waarin hij te Wageningen of Delft het diploma voor landmeter of civiel-landmeter heeft behaald, deelt hij mede welk onder werp of welke onderwerpen door hem zullen worden bestudeerd. Het verdient aanbeveling vóór de definitieve vaststelling van het onder werp of de onderwerpen overleg te plegen met de betrokken docent. Zij wier vroegere publicaties in de beoordeling kunnen worden be trokken, dienen tevens te vermelden wanneer en waarin deze publica ties zijn verschenen. Het ingenieursexamen kan niet worden afgelegd, voordat, krachtens art. 127 van de Hoger-Onder wijs wet, een bedrag van zestig gulden is betaald op postrekening nr. 44248, ten name van de Technische Hoge school (college-, inschrijvings- en examengelden), onder vermelding van de reden van storting of overschrijving. Formulieren voor aan melding zijn verkrijgbaar bij de Technische boekhandel Waltman, Bin- nenwatersloot 33 te Delft. Men zende het aanmeldingsformulier in zodra men met de studie gereed is. In Wageningen afgestudeerden dienen bij aanmelding tevens hun diploma over te leggen. Zij die voor het raadplegen van literatuur boekwerken nodig hebben uit de hoofdbibliotheek der Technische Hogeschool (Doelenstraat 101) kunnen deze slechts lenen als zij voorzien zijn van een introductie van de betrokken docent. Boekwerken uit de bibliotheek van de sub- Afdeling Geodesie kunnen tevens worden geleend. Noch uit de hoofdbibliotheek, noch uit die van de sub-Afdeling Geodesie evenwel, kunnen tijdschriften worden uitgeleend. Wie de be schikking wil hebben over tijdschriftartikelen kan deze, afhankelijk waar deze tijdschriften zich bevinden, tegen betaling doen reproduceren aan de Hoofdbibliotheek of aan het Geodesiegebouw. Namens de sub-Afdeling Geodesie, N. D. Haasbroek.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 52