Nieuwe studierichting: g.i. 107 Woensdag 2 Februari j.l. had op plechtige wijze de viering van de instelling van de studie voor geodetisch-ingenieur plaats. 's Morgens heette Prof. Tienstra de talrijke genodigden, landme ters en studenten, in de aula van harte welkom en schetste de ont wikkeling van de studie, zoals deze eerst bij het Kadaster kon worden voltooid, later in Wageningen en sinds 1934 in Delft. Aan het einde van zijn rede waagde de spreker het een blik in de toekomst te werpen en enkele mogelijkheden van ontwikkeling onder ogen van het auditorium te brengen betreffende de fotogrammetrie en de radarplaatsbepaling. Uit een en ander bleek duidelijk dat hier voor de toekomstige ingenieur een ruim arbeidsveld ligt. Des middags konden de aanwezigen in het feestelijk versierde Geodesiegebouw gemeenschappelijk de lunch gebruiken. Van de ge legenheid om te spreken werd ruimschoots gebruik gemaakt. Verschil lende sprekers brachten de namen van Prof: Schermerhorn en Prof. Tienstra, die ten nauwste verbonden zijn met het vele werk dat nodig was om te bereiken wat nu gevierd werd, naar voren. Naar aanleiding hiervan was men het er algemeen over eens dat, waar de Technische Hogeschool als moeder beschouwd kon worden, Prof. Tienstra in aan merking kwam om de plaats van de baker van het pas geboren kind in te nemen. Het vaderschap werd door verschillende sprekers opge ëist. Prof. Schermerhorn wees op de noodzakelijkheid de ring die de wereld der landmeetkunde nog min of meer van de buitenwereld iso leert, te doorbreken. Dit is iets waar tijdens de studententijd reeds een begin mee moet worden gemaakt. Des middags hield Prof. Schermerhorn in het gebouw voor Weg- en Waterbouwkunde een lezing over .Zorgen en moeite bij de ontwikke ling der fotogrammetrie". Spreker memoreerde in het kort de ontwikkeling en wees er op hoe dikwijls het constructieve stadium dat der toepassing zo ver vooruit was. Het aantal geodeten dat zich op de fotogrammetrie heeft gespeciali seerd, is nog te gering. Tot slot wees hij er op dat nu Nederland op het gebied der foto grammetrie mede vooraan staat, de ontwikkeling er van met voldoende zakelijkheid gepaard.zal moeten gaan. Deze voordracht, die met grote overtuiging en welsprekendheid werd uitgesproken, maakte op de tot in de nok gevulde zaal grote indruk. Prof. Tienstra besloot deze dag met een woord van dank voor de grote belangstelling, die de belangrijkheid ervan typeerde. Na afloop werden de feestelijkheden op onofficiële wijze door stu denten en vele afgestudeerden in de stamkroeg voortgezet. H. W. Rentema (Overgenomen uit Het Orakel van Delft van 11 Februari 1949.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 53