Congres van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie op 17 Mei 1949 250 Verder bestaat de redactie uit: Ing. H. Harri uit Zwitserland, Prof. C. A. Hart uit Engeland, Prof. L. J. Pauwen uit België, Capt. O.S. Reading uit Amerika en Prof. R. Roelofs. De firma Ahrend te Am sterdam is bereid gevonden het tijdschrift uit te geven. Zoals de hoofdredacteur in zijn voorwoord schrijft, blijft het doel van het tijdschrift onveranderd. Echter speciaal wordt er nadruk ge legd op het behandelen van de laatste ontwikkelingen der techniek en wetenschappen en de nieuwste toepassingsmogelijkhedendit dus niet nationaal, maar internationaal bezien. Met een terugblik op het verleden spreekt Prof. Schermerhorn een gematigde tevredenheid uit over Photogrammetria. De uitgave was ge rechtvaardigdde uitwisseling van gedachten door middel van het tijd schrift is echter onvoldoende geweest, als gevolg van taalmoeilijkheden, alsmede door een geringe belangstelling voor bepaalde verhandelingen die in een andere richting georiënteerd zijn dan in het eigen land ge volgd wordt. Met een passend slot, gewijd aan de nagedachtenis van Prof. Dr. Otto von Gruber, overleden te Jena op 3 Mei 1942, één der pioniers op het gebied der fotogrammetrie, besluit Prof. Schermerhorn zijn voorwoord. Wij spreken de hoop uit, dat de onvermoeide energie van Prof. Schermerhorn het scherp voor ogen gestelde doel van Photogrammetria zal bereiken en wensen hem en overige redactieleden daarmee veel Verslag van de Commissie voor Fotogrammetrie en (Cartografie Om twee uur opent de Voorzitter Prof. Roelofs de bijeenkomst en heet alle aanwezigen, waaronder speciaal de genodigden, hartelijk wel kom. Ter bespreking liggen twee prae-adviezen resp. uitgebracht door de Heren C. A. J. von Frijtag Drabbe, Directeur van de Topografische Dienst en Prof. Dr. ïr. W. Schermerhorn, over „Een kaart van Neder land op schaal 110.000". Beide adviseurs hebben bericht van verhin dering gestuurd; de Heer Von Frijtag Drabbe laat zich vertegenwoor digen door de Heer Bramlage. De Voorzitter geeft een kort overzicht van de inhoud der prae- adviezen, waarvoor hier naar de publicaties zelf moge worden ver wezen. Als eerste spreker vraagt de Heer Bramlage het woord voor het maken van enige opmerkingen, niet in de functie van plaatsvervanger van de Heer Von Frijtag Drabbe, maar als normaal deelnemer aan het congres. Spreker stelt voorop, dat ook hij een voorstander zou zijn van een volledige zelfstandige nieuwe constructie van een kaart 110.000 met eigen detaillering en eigen signatuur. De twee factoren

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 52