VERSCHILLENDE ONDERWERPEN VERSLAG van de toestand der Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en van hetgeen door haar in verband met artikel la der Statuten is verricht sedert de Algemene Vergadering van October 1948 (artikel 16a Huishoudelijk Reglement). Het ledental der vereniging bleef vrijwel stationnair. Het bedraagt thans 194 gewone en 70 buitengewone leden, tegen respectievelijk 196 en 65 in het vorige jaar. Het jaar 1949 is een uitermate belangrijk jaar voor de landmeetkunde in Neder land geworden door de instelling van de studierichting voor geodetisch ingenieur aan de Technische Hogeschool te Delft. Op 2 Februari 1949 vond de inwijding van deze nieuwe studierichting plaats in de Aula van de Technische Hogeschool aldaar. De rede van Prof. J. M. Tienstra overDe totstandkoming van de studierichting geodetisch ingenieur, werd door een groot aantal autoriteiten €n ^belanghebbenden, waaronder vele leden van onze vereniging, met grote aandacht gevolgd. De aanwezigen verenigden zich daarna aan een gemeenschappelijke koffietafel in het Geodesiegebouw. Vele sprekers gaven hier uiting aan hun gevoelens van dankbaarheid, dat het streven naar de instelling van de studie richting voor geodetisch ingenieur met succes werd bekroond, en van vertrouwen in de toekomst voor wat betreft de opleiding en de vraag in de Maatschappij naar deze nieuwe categorie van ingenieurs. In de namiddag hield Prof. Dr. Ir. W. Schermerhorn een belangwekkende rede overZorgen en moeiten in de ontwikkelingsgang van de Fotogrammetrie. De voorzitter en de secretaris van onze vereniging woonden deze inwijding, op uit nodiging van het bestuur van de Afdeling Weg- en Waterbouwkunde, bij. Nu het voornemen bestaat een officiële regeling vast te stellen voor het verkrijgen van het diploma van geodetisch ingenieur voor de houders van het diploma van civiel-landmeter, behaald aan de Technische Hogeschool, of van het daarmee gelijkgestelde diploma van de voormalige Landmeterscursus te Wage- ningen (wij verwijzen hiervoor naar blz. 105 van dit Tijdschrift, jaargang 1949) heeft het Bestuur besprekingen gevoerd over de te stellen eisen. Zoals werd medegedeeld in het vorige jaarverslag werd aan de Minister van Justitie een adres gericht in verband met de te ontwerpen herziening van het B.W. door Prof. Mr. E. M. Meijers. Uit de publicaties over de plannen van Prof. Meijers mag blijken, dat de problemen die wij in dit adres hebben gesteld, zijn aandacht hebben. Onze Vereniging ontving een vraag van de Vakgroep Hypotheekbanken of zij bereid is met b.v. twee vertegenwoordigers in een commissie, uit belanghebbenden samen te stellen, voor het ontwerpen van een Algemene Maatregel van Bestuur, waarin voorschriften over de inschrijving van registergoederen gegeven worden, zitting te nemen. De op 29 October 1948 te Utrecht gehouden Algemene Vergadering sprak zich uit over de wenselijkheid van het treffen van maatregelen om te geraken tot deugdelijke en zoveel mogelijk uniforme afpaling der rechtsgrenzen. Het Bestuur heeft zich, bij schrijven van Maart 1949, tot de Minister van Financiën gewend met het verzoek om ter zake maatregelen te willen doen nemen. Een antwoord op dit schrijven mocht het Bestuur nog niet ontvangen. Bij besprekingen over dit belangrijke onderwerp ontmoetten wij wel sympathie. Naar wegen om tot practische uitvoering te komen moet nog worden gezocht. Het contact met de Internationale Landmeters Federatie was in dit jaar zeer nauw tengevolge van het in Augustus 1949 in Lausanne te houden Congres. Op de Algemene Vergadering werd besloten om na dit Congres de vraag onder het oog te zien of het juist is dat onze vereniging lid blijft van de I.L.F. of dat het gewenst is, dat de N.L.F. in haar plaats als lid toetreedt. In het Tijdschrift voor K. en L. en door middel van een kennisgeving die

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 56