Congres van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie op 17 Mei 1949 273 overeenkomt met het uitbreidingsplan, dat immers een allesomvattende regeling beoogt te zijn In verband hiermede stelt de commissie voor het slot van artikel 70 te lezen als volgtgaat de plaatselijke commissie, met inacht neming van ingevolge paragraaf 7 der Woningwet vastgestelde of goedgekeurde maatregelen, over tot het opmaken van een plan van ruil verkaveling" Slot De commissie heeft, nadat het bovenstaande rapport grotendeels gereed was gekomen, met zeer veel belangstelling kennis genomen van het voornemen over te gaan tot wijziging van de Ruilverkavelingswet 1938, welk voornemen werd aangekondigd in de op 21 September j.l. uitgesproken Troonrede. Zij besluit dit eerste deel van haar rapport met het uitspreken van de hoop, dat de Regering bij het voorbereiden van deze wijziging aandacht zal schenken aan en zo mogelijk rekening zal houden met de in dit rapport neergelegde beschouwingen en conclusies. J. VINK, voorzitter. L. H. J. ANGENOT. T. C. A. BÖLGER. J. J. GORTER. P. KLUYVER. G. J. WIARDA. S. O. VAN POELJE, secretaris. N. F. DEKKER, adj.-secretaresse. 12 October 1948. Verslag van de commissie voor administratie en juridische problemen Voorzitter: Mr. K. J. Bes, rapporteur: S. M. Meelker. De voorzitter heet de aanwezigen welkom en verheugt zich over de grote opkomst. Vervolgens stelt hij aan de orde het door hem inge diende rapport: „Moet de procedure in zake geschillen over eigen- domsgrenzen gemoderniseerd worden?" Het lijkt de heer Mr. Bes wenselijk, alvorens de inhoud van dit rapport in discussie wordt ge bracht, nog een korte uiteenzetting te geven. In het rapport is getracht aan te tonen, dat de civiele procedure inzake de ligging van eigendoms- grenzen niet meer van deze tijd is. Spreker heeft dit gedaan aan de 1) De commissie is er zich van bewust, dat hier ook aandacht moet worden besteed aan de wederopbouwplannengezien het tijdelijk karakter van de weder- opbouwregelingen en gelet op de daarin te verwachten wijzigingen heeft zij deze bij de redactie voorloopig buiten beschouwing gelaten.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 19