303 Nederlandse Landmeetkundige Federatie was. Geen wonder dan ook dat hij in de vergaderingen van K. en L., die hij niet zonder dwingende reden zou verzuimen, een op de voor grond tredend lid was, dat regelmatig aan de discussies deelnam en naar wiens woorden met aandacht werd geluisterd. En het sprak dan ook vanzelf dat hij voor en na benoemd werd in enkele commissies, waarvan de naar hem genoemde „Commissie Fortuin" wel uitgesproken baanbrekend werk verrichtte. Hadden alle punten -van „de zaak" zijn belangstelling, in niet ge ringere mate ging hem het wel en wee van zijn personeel ter harte en de redelijke verlangens van goedwillenden werden door hem niet alleen op papier, ondersteund, maar zo nodig en herhaaldelijk vocht hij er voor om ieder van zijn mensen de plaats te geven die deze naar zijn mening verdiende. Alleszins begrijpelijk dat zo vele mannen van zijn dienst naast vele andere vrienden Fortuin begeleidden naar zijn laatste rustplaats op Jaffa. Een welbesteed leven werd afgesloten; een man met veelzijdige belangstelling en liefhebberijen, gelukkig ook buiten zijn vak, moest plotseling zijn plaats hier verlaten. Misschien kan de omstandigheid dat Jan Fortuin niet alleen in zijn naaste omgeving maar ook overal elders vrienden had, die zijn heen gaan diep betreuren, een kleine troost zijn voor zijn zwaargetroffen vrouw en kinderen. S. Verslag van het 9e Congres der Nederlandse Landmeetkundige Federatie, gehouden te 's-Gravenhage op 17 Mei 1949 i. Om half elf opent de voorzitter Prof. A. Kruidhof het congres met het uitspreken van een rede die ongeveer als volgt luidt Mijne heren. Op dit 9e congres der N.L.F. heet ik U allen, leden en genodigden, van harte welkom. Het is de laatste jaren de gewoonte geweest dat ons congres was gekoppeld aan de algemene vergadering van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde. Daardoor is het voor deze vereniging moeilijk zelf een tweedaagse vergadering te hou den bovendien is enige spreiding van belangrijke landmeetkundige bijeenkomsten wel gewenst. Wij hebben U daarom verzocht in dit voorjaar op het congres te komen, in aansluiting waarop de geodetische week is georganiseerd. Wanneer ik terugzie op het korte tijdvak dat sinds het vorige congres is verlopen, dan valt daarin onmiddellijk één punt in het bijzonder op, nl. de totstandkoming van de studie voor geodetisch-ingenieur te Delft. Het instellen van* de nieuwe studierichting is de kroon geweest op het werk van velen. Het getuigt van dezelfde geest waaruit ook de Federatie tot stand is gekomen. Deze geest van samenwerking heeft ertoe geleid dat de niet te stuiten ontwikkeling in de landmeetkundige wereld niet buiten ons om, maar door ons heeft plaats gevonden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1949 | | pagina 49